h علی دایی و حرکت زشت شیث و نصرتی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

علی دایی و حرکت زشت شیث و نصرتی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,علی دایی و حرکت زشت شیث و نصرتی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,علی دایی و حرکت زشت شیث و نصرتی

علی دایی و حرکت زشت شیث و نصرتی

واکنش دایی به رفتار شیث و نصرتی/400 میلیارد که پولی نیست

سرمربی تیم فوتبال راه آهن گفت: هزینه‌ فوتبال دولتی مقابل پول‌هایی که مثل آب خوردن در کشور حیف و میل می‌شود، رقمی نیست.

به گزارش جهان به نقل از فارس، علی دایی پس از تساوی بدون گل برابر مس کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در هر دو نیمه بهتر از حریف بودیم و موقعیت‌های گل زیادی بر روی دروازه‌ حریف خلق کردیم و حتی توپ را به تیر دروازه‌ مس زدیم و آنها به جز یک ضربه کاشته موقعیت دیگری نداشتند و امروز کیفیت فنی بالایی را در میدان مسابقه شاهد بودیم.

وی ادامه داد: در دیدار با استقلال مساوی کردیم، برابر سپاهان در حالی که باید با اختلاف دو سه گل پیروز می‌شدیم مساوی شدیم. فقط یک بازی بد در جام حذفی داشتیم که تیم ما سه گل بد خورد. آن هم در حالیکه حریف فقط یک موقعیت گل داشت ولی ما از هفت - هشت موقعیت گلزنی خود استفاده نکردیم. قطعا راه آهن جایگاه شایسته خود را در لیگ برتر پیدا می‌کند.

دایی در مورد تعطیلی لیگ و اینکه این وقفه مثبت است یا منفی گفت: ما کار خودمان را می‌کنیم و کاری به مثبت و منفی بودن آن نداریم و خودمان را برای بازی‌های آینده آماده می‌کنیم.

سرمربی راه آهن با اشاره به تشویق خودش و راه آهن در کرمان گفت: باید از مردم کرمان تشکر کنم که امروز تیم ما و من را تشویق کردند. فکر نکنم به غیر از استقلال و پرسپولیس تیم دیگری در این شهر هوادار داشته باشد. امروز مردم نشان دادند رابطه من با آنها دو طرفه است و همانقدر که من عاشقانه آنها را دوست دارم آنها نیز به من لطف دارند.

دایی در مورد رفتار شیث رضایی و محمد نصرتی در تیم پرسپولیس گفت: من در مورد شخص خاصی حرف نمی‌زنم زیرا در این مورد حرف‌هایم را زده‌ام اما من سال‌هاست فریاد می‌زنم و صحبت می‌کنم اما برخی من را محکوم کردند. متاسفانه اخلاق در فوتبال ما رو به زوال است و هر روز این مسئله تنزل پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: زمانی که من تصمیمی گرفتم همکاران شما از من حمایت نکردند و علیه من عکس العمل نشان دادند و جبهه گرفتند. من بیست و اندی سال در فوتبال هستم و خیلی از مردم مسایل را نمی‌دانند. به نظر من اول باید بر روی خودمان کار کنیم و بعد راجع دیگر مسایل حرف بزنیم تا بتوانیم از نظر اخلاقی رشد کنیم.

سرمربی راه آهن تصریح کرد: فوتبال ما بیمار است و خیلی مشکل دارد و باید این مسئله را حل کنیم. برخی از آقایان مخالف کمک دولت به فوتبال هستند. در حالیکه اگر می‌خواهیم به جامعه نشاط بدهیم بهترین وسیله همین فوتبال است. فوتبال مردم را سرگرم می‌کند و از خیلی مسایل دور نگه می‌دارد. بنابراین اگر می‌خواهیم فوتبال ما وقت مردم را به خوبی پر کند باید برایش هزینه کنیم.

وی افزود: خیلی پول‌ها در این کشور خرج می‌شود اما برخی از آقایان فقط فوتبال را می‌بینند. فوتبال تنها دلخوشی مردم ما است. تیم ملی زمانی قوی می‌شود که باشگاه‌های ما قدرتمند باشند اما اکثر باشگاه‌های ما مشکلات مالی دارند. این مسایل روی بازیکن و خانواده‌اش فشار می‌اورد و برخی مشکلات را به وجود می‌آورد.

دایی تاکید کرد: برخی آقایان بدون اطلاع می‌گویند دولت نباید به فوتبال کمک کند در حالیکه باید قبول کنیم فوتبال ما دولتی است و نمی‌تواند بدون کمک دولت کار کند. خیلی مسایل هست که درکشور ما باشگاه‌ها نمی‌توانند از آنها درآمدزایی کنند. پخش مستقیم فقط یکی از آنهاست. برخی از باشگاه‌های ما تیم هستند نه باشگاه‌، باشگاهی که زمین تمرین و ورزشگاه ندارد باشگاه نیست، تیم است. باشگاهی که نمی‌تواند خودش تبلیغات انجام بدهد تیم است.

سرمربی راه آةن با بیان این مطلب که بزرگترین دلخوشی جامعه ما فوتبال است، خاطرنشان کرد: اگر فوتبال را از خانواده‌ها بگیرید چقدر در خانواده می‌توانید حرف بزنید؟ روزانه چند ساعت در مورد فوتبال خانواده‌ها حرف می‌زنند؟ اگر دولت بخواهد به مردم عیدی بدهد و مردم را فقط یکبار در سال به سینما بفرستد آیا نباید به هر نفر ۱۰ هزار تومان پول بدهد؟ ۱۰ هزار تومان ضربدر ۷۰ میلیون نفر چقدر می‌شود؟ همین پول را خرج فوتبال کنید.

وی تاکید کرد: مجبور شدم این حرف‌ها را بزنم زیرا یکی از آقایان گفته بود که نباید به فوتبال کمک شود. هزینه فوتبال در قبال پول‌هایی که در این کشور مثل آب خوردن حیف و میل می‌شود مبلغ زیادی نیست. مدام می‌گویند بازیکنان میلیاردی پول می‌گیرند. اگر بازیکنی بتواند در سطح اول فوتبال باشد هفت هشت سال می‌تواند خوب پول بگیرد و در این مدت باید خرج خود و خانواده‌اش را بدهد. شاید یک دهم درصد فوتبالیست‌های جهان از قشر مرفه جامعه باشند.

وی افزود: سالی چقدر هزینه فوتبال می‌شود؟ ۴۰۰ میلیارد تومان، این رقم مقابل پول‌هایی که حیف می‌شود رقمی نیست.

دایی در مورد اینکه علی آبادی می‌خواهد به فوتبال بازگردد گفت: در این مورد اظهار نظر نمی‌کنم زیرا اگر بخواهم حرف بزنم باید خیلی چیزها را بگویم که بهتر است حرف نزنم.

11 آبان 1390