h نظر مقام معظم رهبری درباره استیضاح امروز وزیر اقتصاد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نظر مقام معظم رهبری درباره استیضاح امروز وزیر اقتصاد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نظر مقام معظم رهبری درباره استیضاح امروز وزیر اقتصاد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نظر مقام معظم رهبری درباره استیضاح امروز وزیر اقتصاد

نظر مقام معظم رهبری درباره استیضاح امروز وزیر اقتصاد

نظر رهبر انقلاب درباره استیضاح امروز

در شرایطی که از صبح امروز نطق های تندی علیه وزیر اقتصاد و در اثبات اتهامات و کم کاری های او ایراد شده بود و به نظر می رسید فضای غالب مجلس شورای اسلامی موافق استیضاح وزیر اقتصاد است، علی لاریجانی در حمایت از وزیر اقتصاد سخنرانی کرد.

به گزارش جهان، در جلسه عصر امروز مجلس برای بررسی استیضاح حسینی وزیر اقتصاد و پس از دفاع رئیس جمهور از وزیرش، رئیس مجلس هم در مخالفت با استیضاح و به عنوان مدافع وزیر اقتصاد نطق کرد.

اقدام لاریجانی در حمایت از حسینی گویا بسیاری از نمایندگان مجلس را غافلگیر کرد چرا که پس از اعلام نام علی لاریجانی به عنوان مخالف استیضاح، تا لحظاتی همهمه ای در مجلس به راه افتاد.

شاید به همین دلیل بود که رئیس مجلس در ابتدای سخنان خود خطاب به نمایندگان گفت: با توجه به شرایطی که در مجلس وجود دارد و مختصر عقلی که باقی مانده است، تعجب شما ( از نطق دفاع ) به جا است.

قرار گرفتن غیر منتظره رئیس مجلس در تریبون حمایت از وزیر اقتصاد در شرایطی روی داد که برخی از نمایندگان پیش تر گفته بودند آقای لاریجانی بر استیضاح حسینی تاکید دارد و توصيه کرده است که شما سفت و سخت جلو بروید و پیگیر استیضاح باشید.

برخی ها اقدام لاریجانی را به تبعیت او از نظر مقامات ارشد ارتباط دادند اما خبری که در ادامه جلسه، از سوی احمد توکلی، رئیس مرکز پژوهش های مجلس، بیان شد، این ادعا را زیر سوال برد. توکلی که به عنوان موافق استیضاح سخن می گفت در ابتدای نطقش اعلام کرد: دیروز آقای حجازی از بیت رهبری با آقای لاریجانی تماس گرفتند و گفتند که آقا فرمودند که استیضاح حق مجلس است.

11 آبان 1390