h آیا تصاویر حنانه شهشهانی واقعیت داشت؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

آیا تصاویر حنانه شهشهانی واقعیت داشت؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,آیا تصاویر حنانه شهشهانی واقعیت داشت؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,آیا تصاویر حنانه شهشهانی واقعیت داشت؟

آیا تصاویر حنانه شهشهانی واقعیت داشت؟

آیا تصاویر حنانه شهشهانی واقعیت داشت؟

به گزارش «تابناک»، چندی پیش، با انتشار تصاویری از یکی از بازیگران سریال کلاه پهلوی، نقدهای کنایه‌آمیزی درباره کشف حجاب این بازیگر ـ که در سریالی در نقد کشف حجاب حضور داشته ـ مطرح شده و صداوسیما این گونه به چالش کشیده شد. حنانه شهشهانی که سابقه بازیگری کودک را داشت و در نوجوانی نیز در فیلم‌هایی همچون «زاگرس» و تله فیلم‌های «بلند گریه کن»، «یک مشت پرعقاب» نقش‌آفرینی کرده بود، بستر این حواشی شد. هرچند در این میان،‌ انگیزه‌ها و عامل انتشار این تصاویر مبهم بود و مشخص نبود که شخص شهشهانی ‌چنین کرده یا این عکس‌ها جنبه شخصی داشته و لو رفته؛ اما ویدا شهشهانی، مادر حنانه، بازیگر تلویزیون و تئا‌تر و گوینده پیشکسوت رادیو از اساس موضوع را تکذیب کرد و این تصاویر را ساختگی خواند و از پیگیری قضایی برای مشخص شدن عاملان انتشار این تصاویر خبر داد. مادر حنانه شهشهانی گفته است: «فکر می‌کنم بیشتر زیر سر سایت‌های زرد باشد. حالا نمی‌دانم مشکلشان با سریال کلاه پهلوی بود یا شخص حنانه! شب در بحبوحه انتشار این عکس‌ها، حنانه در شبکه دوم سیما، با مژده لواسانی مصاحبه داشت. هیچ اتفاقی هم نیفتاده بود. از فردای آن روز زمزمه‌ها شروع شد و به گوشش رسید. به او گفتند: حنانه عکس‌ها را دیده‌ای؟ آن روز من رادیو بودم. با من تماس گرفت و مسأله را مطرح کرد. به قوه قضاییه شکایت کردم و پس از بررسی متوجه شدند که همه آن‌ها فتوشاپ است. پیش از این‌ها هم مشکلاتی را برای هدیه تهرانی و… پیش آورده بودند و انگار سال گذشته قرعه به نام حنانه افتاد.»

چرا حذف بازیگر مترادف با حذف فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی است؟

البته معدود تصاویر ساخته شده برای برخی بازیگران از جمله هدیه تهرانی با نرم‌افزارهای ویرایش عکس برای هر شخص مسلط به حوزه‌های گرافیک و عکس قابل تشخیص است و این قابل تشخیص بودن برای تصاویر حنانه شهشهانی صدق نمی‌کند و اتفاقاً تصور عکس مورد توجه قرار گرفته و هزینه‌هایی نیز برای این بازیگر داشته، از جمله اینکه در نسخه تله فیلم سریال «یک مشت پر عقاب» که آخر هفته پیشین از شبکه سوم سیما پخش می‌شود، ظاهراً بازی حنانه شهشهانی دیده نمی‌شود.

11 خرداد 1393