h ایران 50هزار خودرو به ساحل عاج می فروشد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ایران 50هزار خودرو به ساحل عاج می فروشد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ایران 50هزار خودرو به ساحل عاج می فروشد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ایران 50هزار خودرو به ساحل عاج می فروشد

ایران 50هزار خودرو به ساحل عاج می فروشد

ولی اله افخمی راد در دیدار با وزیر حمل و نقل ساحل عاج، از آمادگی ایران برای ارتقاء و تعمیق مناسبات سیاسی و اقتصادی با کشور ساحل‌عاج در راستای منافع دو ملت خبر داد و گفت: در زمینه ماشین‌آلات کشاورزی و تراکتور، خودروهای سبک و سنگین، دارو و تجهیزات پزشکی و خدمات فنی و مهندسی ظرفیت‌های زیادی برای بسط مناسبات وجود دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بر پیشرفت ایران در عرصه‌های مختلف تاکید کرد و افزود: هدف ما از گسترش روابط با کشور ساحل‌عاج تنها امضا قرارداد و موافقت‌نامه نیست بلکه از انجام فعالیت در این کشور استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به امادگی ایران برای صادرات 50 هزار دستگاه خودرو به ساحل عاج در 5 سال آتی، تصریح کرد: انجام پیگیری‌های لازم برای ایجاد خط اعتباری بین دو کشور، تسریع در برگزاری دومین کمیسیون مشترک، ایجاد خط مستقیم هوایی و دریایی بین دو کشور، تاسیس بانک ایرانی در ساحل‌عاج از جمله نکات مورد تاکید است.

همچنین در این دیدار، گائوسو توره، وزیر حمل و نقل ساحل عاج نیز، بازدید از صنایع خوردروسازی ایران را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: ایران در زمینه خودروسازی توانمندی‌ بالایی دارد و با توجه به نیاز مبرم کشورمان به خودرو بسیار مایلیم که کارخانه‌های خودروسازی ایرانی در ساحل عاج تاسیس و مستقر شوند.

وی افزود: اگر کارخانه‌های خودروسازی ایرانی در ساحل‌عاج تاسیس شوند به بازار غرب آفریقا دسترسی خواهند داشت زیرا این کشور دروازه ورود به منطقه غرب آفریقاست.

وزیر حمل‌ونقل ساحل‌عاج بر توانمندی کشورش در تولید کاکائو، بادام هندی، قهوه، روغن نخل و... تاکید کرد و این سفر را مقدمه‌ای برای افزایش همکاری و مبادلات تجاری بین دو کشور خواند منبع: مهر

8 خرداد 1393