h امادگی نتانیاهو برای سفر به مکه! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

امادگی نتانیاهو برای سفر به مکه!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,امادگی نتانیاهو برای سفر به مکه!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,امادگی نتانیاهو برای سفر به مکه!

امادگی نتانیاهو برای سفر به مکه!

به گزارش ظهور12 به نقل از «شبکه خبری فلسطین» و پایگاه خبری «رای الیوم»، «ترکی الفیصل» رئیس اطلاعات اسبق عربستان با «عاموس یدلین» وزیر اطلاعات اسبق رژیم صهیونیستی در یک مناظره رودرروی تلویزیونی و زنده در بروکسل شرکت کرد.

الفیصل در این دیدار گفت موفقیت مذاکرات صلح میان فلسطینیها و رژیم صهیونیستی بسته به جدیت این رژیم دارد و صهیونیست‌ها آنچه که در توان داشته‌اند را در این زمینه به کار نگرفته‌اند.

یدلین نیز شکست مذاکرات صلح را به گردن طرف فلسطینی انداخت و از توافق میان «فتح» و «حماس» به شدت انتقاد کرد و آن را عامل به نتیجه نرسیدن مذاکرات اعلام کرد.

وی افزود: زمانی که از ترکی الفیصل دعوت کردم به «اسرائیل» بیاید از روی احساسات سخن نمی‌گفتم، « بنیامین نتانیاهو» هم آماده است همین امروز یا فردا به مکه بیاید.

یدلین همچنین برای باری دیگر در مورد برنامه هسته‌ای ایران و مسیر مذاکرات اظهار نگرانی کرد و مدعی شد ایران فقط چند ماه با ساخت بمب اتم فاصله دارد، وی در ادعاهای خود گفت این مسئله تنها نگرانی رژیم صهیونیستی نیست بلکه نگرانی کل منطقه است و تاکید کرد رژیم صهیونیستی تمام تلاش خود را برای عدم دستیابی ایران به بمب هسته‌ای را به کار می‌گیرد.

این مناظره به وسیله «صندوق مارشال» آلمان ترتیب اثر داده شد.

7 خرداد 1393