h 5فیلم پرفروش تاریخ سینما دنیا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

5فیلم پرفروش تاریخ سینما دنیا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,5فیلم پرفروش تاریخ سینما دنیا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,5فیلم پرفروش تاریخ سینما دنیا

5فیلم پرفروش تاریخ سینما دنیا

انیمیشن «یخ‌زده» که امسال برنده جایزه اسکار و گلدن‌گلوب بهترین انیمیشن شد، در میان پرفروش‌ترین آثار تاریخ سینما قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری آنا، «یخ‌زده» با عبور از مرز فروش 1.2 میلیارد دلار در گیشه‌های سراسر جهان توانست در جایگاه پنج فروش کل تاریخ سینما قرار بگیرد. ورایتی روز دوشنبه گزارش داد که انیمیشن «یخ‌زده» شرکت دیزنی توانست خود را از «مرد آهنی 3» این شرکت بالاتر بکشد و با رقم فروش کل 1.219 میلیارد دلار در سراسر جهان در رتبه پنجم جدول فروش قرار بگیرد.
این فیلم در گیشه آمریکای شمالی400 میلیون دلار  فروخته بود و بعد از آنکه در این روزها در اکران ژاپن 194 میلیون دلار دیگر درو کرد، توانست خود را تا جایگاه پنجم جدول فروش تاریخ بالا بکشد و «مرد آهنی 3» 1.215 میلیارد دلاری را با اندکی اختلاف پشت سر بگذارد.
به گزارش سایت باکس‌آفیس‌موجو در حال حاضر «آواتار» جیمز کمرون با 2.782 میلیارد دلار فروش گیشه در رتبه نخست جدول فروش کل تاریخ و «تایتانیک» از همین فیلمساز با 2.186 میلیارد دلار در جایگاه دوم قرار دارد. «انتقام‌جویان» مارول با رقم 1.518 میلیارد دلار در رتبه سوم و «هری پاتر و حفره‌های مرگبار بخش دوم» با 1.341 میلیون دلار در رتبه چهارم و بلافاصله قبل از «یخ‌زده» قرار دارد.
انیمیشن «یخ‌زده» محصول 2013 شرکت دیزنی را کریس باک و جنیفر لی کارگردانی کرده‌اند. کریستن بل، جاناتان گراف و آیدینا مِنزل از جمله صداپیشگان این فیلم هستند.
5 خرداد 1393