h رتبه جهانی ایران در تولید علم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رتبه جهانی ایران در تولید علم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رتبه جهانی ایران در تولید علم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رتبه جهانی ایران در تولید علم

رتبه جهانی ایران در تولید علم

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با ارائه آخرین آمارها از تولید علم ایران گفت: دانشمندان و پژوهشگران ایران به تازگی یک و 7 دهم درصد از کل تولید علم دنیا را به خود اختصاص داده اند و طبق داده های موجود در پایگاه استنادی Scopus ، جمهوری اسلامی ایران با تولید 65 هزار و 59 مقاله رتبه اول منطقه و جایگاه 17 تولید علم جهان را در اختیار دارد.

به گزارش ظهور12 به نقل از باشگاه خبرنگاران ، جعفر مهراد ادامه داد: کشورهای آمریکا ، جمهوری خلق چین ، انگلستان ، آلمان ، ژاپن ، فرانسه ، کانادا ، ایتالیا ، اسپانیا و هندوستان 10 کشور برتر تولید علم جهان هستند و بعد از آنها استرلیا ، کره جنوبی ، هلند ، برزیل ، سوئیس ، تایوان به ترتیب رتبه‌های دهم تا شانزدهم را دارند .

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) یک سامانه اطلاع رسانی علمی است که درصدد تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر است .

ایران بعد از ایالات متحده که 60 سال در مطالعات استنادی تجربه دارد و نیز بعد از کشور هلند ، سومین نظام استنادی جهان را بنیانگذاری کرده‌ است . دفتر اصلی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری خاورمیانه و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) در شیراز است .

4 خرداد 1393