h ناراحتی خاتمی و اشراقی از تیتر دروغین روزنامه آفتاب یزد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ناراحتی خاتمی و اشراقی از تیتر دروغین روزنامه آفتاب یزد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ناراحتی خاتمی و اشراقی از تیتر دروغین روزنامه آفتاب یزد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ناراحتی خاتمی و اشراقی از تیتر دروغین روزنامه آفتاب یزد

ناراحتی خاتمی و اشراقی از تیتر دروغین روزنامه آفتاب یزد

جهان نیوز نوشت : روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد در گفتگو با محمدرضا خاتمی نوشت: (تندروها) آرزوی جدایی اصلاح طلبان و روحانی را به گور خواهند برد.

در ادامه این مصاحبه آمده است: اگر بخواهم بالاترین نمره را به وزرای روحانی دهم فرجی دانا و علی جنتی را حائز رتبه اول می دانم.

خاتمی در این مصاحبه اظهارات تندی را علیه منتقدان خود و رویکرد حزب و جریان متبوعش بیان کرده است.

به دنبال انتشار این مصاحبه، زهرا اشراقی، همسر رضا خاتمی گفت: اینکه "آرزوی جدایی اصلاح طلبان و روحانی را به گور خواهند برد" هرگز ادبیات رضا خاتمی نیست.

اشراقی به ایران خبر گفت: با رضا [خاتمی] تماس گرفتم، گفت: خودم هم ناراحتم که چیزی که اصلا در مصاحبه من نبوده به عنوان تیتر ساخته و پرداخته اند.

وی با بیان اینکه این تنها تحریف مصاحبه نبوده است، گفت : در جای دیگر هم رضا [خاتمی] گفته است اگر از مردم بخواهند در حمایت از وزارت خارجه و ارشاد و علوم به میدان خواهند آمد، آن وقت سو تیتر زده اند از نظر من موفقترین وزرا ارشاد و علوم هستند، هر چند رضا خاتمی این افراد را موفق میداند ولی حرفش اصلا این نبوده است.

گرچه خاتمی خود بواسطه عضویت در حزب منحله مشارکت و تندروی‌هایش در فتنه های 78 و 88 و تحصن مجلس ششم، در فضای سیاسی به عنوان یک نیروی افراطی شناخته می شود اما هنوز روشن نیست که او راست می‌گوید با روزنامه اصلاح طلب آفتاب یزد.

البته تحریف و جعل در رسانه های اصلاح طلب و حامی دولت پیش از این هم اتفاق افتاده است.

در اسفندماه سال 92 روزنامه اصلاح طلب آسمان با انتشار گزارشی صدای عضو اصلاح طلب شورای شهر را درآورد. فاطمه دانشور که از گزارش این روزنامه شوکه شده بود،‌ آن را دروغگو خواند و گفت: "من هیچ مصاحبه‌ای با روزنامه آسمان نداشته‌ام و خبرنگار این روزنامه در خانه بنده حضور نیافت."

بر پایه ادعای همسر خاتمی می توان نتیجه گرفت که اگر شرایط اقتضاء کند، این طیف حتی از دروغ بستن به همفکر خود هم ابا ندارند و آن را امری لازم می‌دانند؛ رویه‌ای که نشانگر میزان صحت ادعاهای "دولت راستگو"، "صداقت با مردم" و... است؛ بویژه آنکه این جعل درباره نیروهای خودی صورت گرفته و صدای یک عنصر تندرو را درآورده است

4 خرداد 1393