h جام بازی های رایانه ای خلیج فارس برگزار میشود - iranpgc.ir - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جام بازی های رایانه ای خلیج فارس برگزار میشود - iranpgc.ir,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جام بازی های رایانه ای خلیج فارس برگزار میشود - iranpgc.ir,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جام بازی های رایانه ای خلیج فارس برگزار میشود - iranpgc.ir

جام بازی های رایانه ای خلیج فارس برگزار میشود - iranpgc.ir

جام بازی های رایانه ای خلیج فارس برگزار میشود - iranpgc.ir

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت رسمی جام خلیج فارس(iranpgc.ir) ، مسابقات دور مقدماتی این جام در بیش از 35 مرکز استانی برگزار خواهد شد و نفرات برگزیده جهت رقابت در دور نهایی به تهران اعزام می شوند. لازم به ذکر است شبکه ملی فرهنگ با بهره گیری از مراکز استانی خود تنها مرکزی است که توانایی برگزاری چنین مسابقات گسترده ای را به صورت کشوری دارد.

به گزارش ظهور12 به نقل از باشگاه خبرنگاران ، پیش بینی می شود که این دوره از مسابقات در 6 رشته انفرادی و گروهی بر روی 3 پلتفرم PC,Desktop/ XBOX360/ Tablet,Mobile انجام پذیرد.

یکی از اهداف اصلی این جام حمایت از بازی های ساخت ایران است. به همین دلیل بازی های مطرح داخلی نیز در این دوره از مسابقات حضور خواهند داشت. از دیگر اهداف جام خلیج فارس می توان به غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان و ساماندهی و هدایت گیمرها به منظور حضور در رقابتهای جهانی اشاره کرد.

خبرها حاکی از آن است که بیش از 600 میلیون ریال جایزه برای نفرات برتر در نظر گرفته شده است . لازم به ذکر است دور مقدماتی این جام در نیمه دوم تیرماه آغاز و مسابقات نهایی نیز مردادماه در تهران برگزار خواهد شد. علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی این مسابقات(iranpgc.ir) مراجعه کنند.

3 خرداد 1393