h ‌اختلاس 1000 میلیاردی در ‌تأمین اجتماعی واقعیت ندارد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

‌اختلاس 1000 میلیاردی در ‌تأمین اجتماعی واقعیت ندارد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,‌اختلاس 1000 میلیاردی در ‌تأمین اجتماعی واقعیت ندارد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,‌اختلاس 1000 میلیاردی در ‌تأمین اجتماعی واقعیت ندارد

‌اختلاس 1000 میلیاردی در ‌تأمین اجتماعی واقعیت ندارد

‌اختلاس 1000 میلیاردی در ‌تأمین اجتماعی کذب محض ‌است

عضو هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه موضوع اختلاس هزار میلیاردی در سازمان تأمین اجتماعی کذب است، گفت: تاکنون حتی یک ریال اختلاس در این سازمان به کمیته تحقیق و تفحص گزارش نشده است.

هادی مقدسی نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به گفت‌وگوی روز گذشته سلیمان جعفرزاده با یکی از رسانه‌ها که در آن از تحت فشار سیاسی بودن اعضای کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی‌ سخن گفته بود، اظهار داشت: به صراحت اعلام می‌کنم که بیان موضوع تحت فشار سیاسی بودن اعضای کمیته تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی کذب محض است.

وی با بیان اینکه کمیته تحقیق و تفحص ۲ دوره شش ماهه فرصت داشت، گفت: شش ماه دوم در خردادماه سال‌جاری به اتمام رسید و کمیته تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی، سه کمیته برای این امر تشکیل داد.

مقدسی کمیته تحقیق و تفحص از مجموعه سازمان تأمین اجتماعی، کمیته تحقیق و تفحص از شستا و کمیته تحقیق و تفحص از صندوق بازنشستگی را سه کمیته تشکیل شده برای تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی دانست و گفت:‌ هر سه کمیته در تیرماه سال جاری کتباً‌ به ما اعلام کردند که کار عملیاتی و میدانی تحقیق و تفحص آنان به اتمام رسیده است و در حال جمع‌بندی گزارش نهایی آن هستند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس براین اساس یادآور شد: هنوز هیچ‌کس از مفاد گزارش کمیته‌ها اطلاعی ندارد و اینکه آقای جفعرزاده عنوان کرده که تحت فشار تحقیق تفحص از سازمان تأمین اجتماعی را متوقف کردیم، این موضوع کذب محض است.

این عضو هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی در ادامه گفت‌وگوی خود با فارس یادآور شد: سه کمیته تشکیل شده برای تحقیق و تفحص از سازمان، کتباً اعلام کرده‌اند که کار عملیاتی و میدانی آنها برای تحقیق و تفحص به اتمام رسیده و هیچ فشاری از ناحیه هیچ‌کس و از سوی هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص وجود نداشته است.

مقدسی در ادامه متذکر شد: آقای جعفرزاده همچنین در این مصاحبه اعلام کرده که کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی در جریان بررسی‌های خود به هزار میلیارد تومان اختلاس رسیده است که باید بگویم حتی یک ریال اختلاس تاکنون به ما گزارش نشده و هیچ‌کس از مفاد گزارش کمیته‌ها اطلاعی ندارد و بنده نمی‌دانم ‌آقای جعفرزاده به چه استنادی این موضوعات را مطرح کرده و حتی گفته است که اگر اجازه می‌دادند، کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی به ارقام بیشتری از اختلاس می‌رسید.

وی با تأکید براینکه صحبت‌های جعفرزاده کسب محض است، تصریح کرد: تاکنون کمیته‌های تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی گزارش‌های خود را جمع‌بندی نکرده‌اند و اگر این گزارش‌ها ارائه می‌شد، در صحن علنی مجلس قرائت می‌شد.

‌وی اضافه کرد: جعفرزاده مباحث دیگری را نیز بیان کرد که شاید بنده آن مباحث را به حساب بی‌اطلاعاتی آقای جعفرزاده می‌گذارم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری این نکته که جمع‌بندی گزارش‌های سه کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی هنوز ادامه دارد، توضیح داد: مباحث مطرح شده در فضای حساس و خاصی که کشور ما از لحاظ بین‌المللی و داخلی قرار دارد، جزء ایجاد التهاب، یأس و ناامیدی در مردم و مسئولین، نتیجه دیگری نخواهد داشت و آقای جعفرزاده پاسخگوی صحبت‌های خودش از لحاظ حقوقی باشد.

هادی مقدسی در ادامه سخنانش گفت: کمیته‌های تحقیق و تفحص از شستا، صندوق تأمین اجتماعی و شرکت‌های تابعه، هنوز نهایی نشده‌است اما اینکه تخلفی محرز شده باشد را به آینده موکول می‌کنیم اما صراحتاً دراینجا اعلام می‌کنیم که هیچ‌گونه اختلاسی تا این لحظه و تا این ساعت از هیچ شرکت و هیچ سازمان مربوط به تأمین اجتماعی به کمیته تحقیق و تفحص از این سازمان گزارش نشده است.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در خاتمه گفت: هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی هیچ نقشی در عملیات جمع‌آوری گزارش‌ها نداشته و سه کمیته برای این امر تعیین کرده است که کمیته‌های مذکور کار میدانی و تحقیقاتی خود را انجام داد‌ه‌اند اما تاکنون گزارش‌شان را به هیئت رئیسه تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی ارائه نکردند.

11 آبان 1390