h درخواست دو سناتور امریکایی:حقوق بشر در مذاکره با ایران مطرح شود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

درخواست دو سناتور امریکایی:حقوق بشر در مذاکره با ایران مطرح شود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,درخواست دو سناتور امریکایی:حقوق بشر در مذاکره با ایران مطرح شود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,درخواست دو سناتور امریکایی:حقوق بشر در مذاکره با ایران مطرح شود

درخواست دو سناتور امریکایی:حقوق بشر در مذاکره با ایران مطرح شود

سناتور جمهوری خواه مارک کرک و سناتور ران وایدن از حزب دموکرات آمریکا، در نامه ای به باراک اوباما رییس جمهوری ایالات متحده نسبت به وضعیت حقوق بشر و نقض ادامه دار آن در ایران ادعای نگرانی کردند و خواستار طرح آن در گفتگوهای هسته ای با ایران شدند.

به گزارش ظهور12 به نقل از صدای آمریکا ، این دو، به همراه ۲۱ سناتور دیگر و تنی چند از اعضای مجلس نمایندگان، که از امضا کنندگان این نامه که روز پنجشنبه منتشر شد هستند، از رییس جمهوری آمریکا خواستند از فرصت استفاده کرده و این موضوع را در گفتگوهای جاری هسته ای با ایران مطرح کند.

سناتور کرک با ادعای این که «حدود یک سال است که حسن روحانی رییس جمهوری ایران شده و نقض فاحش حقوق بشر در ایران، بدون هیچ نشانه ای از بهبود وضعیت حقوق مردم ایران ادامه دارد» می گوید ایرانی ها بطور فزاینده ای مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و تنها به خاطر ابراز عقایدشان زندانی می شوند.!!!

آقای کرک در ادامه می گوید در حالی که دولت (آمریکا) مشغول گفتگو با ایران بر سر برنامه هسته ای ایران است «نمی توان این نقض آشکار حقوق بشر را توان نادیده گرفت.»!!

سناتور وایدن نیز با ادعای به زیر پا گذاشتن حقوق مردم و مورد اذیت و آزار قرار گرفتن اقلیت ها توسط حکومت در ایران، در این نامه می گوید گفتگوهای جاری با ایران فرصتی مناسب و منحصربفرد برای ایالات متحده است تا بحث احترام به حقوق بنیادی انسان ها را در سراسر جهان مطرح کند.

در همین حال جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده است که با مطرح شدن هر موضوع دیگری، غیر از برنامه هسته ای ایران، در گفتگوهای جاری با شش قدرت جهانی مخالف است و مطرح کردن موضوع های غیرمرتبط را «بهانه جویی» طرف مقابل برای به نتیجه نرسیدن مذاکرات اتمی خواهد بود .

3 خرداد 1393