h تظاهرات 1000 نفری کارکنان مک دونالد در آمریکا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تظاهرات 1000 نفری کارکنان مک دونالد در آمریکا,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تظاهرات 1000 نفری کارکنان مک دونالد در آمریکا,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تظاهرات 1000 نفری کارکنان مک دونالد در آمریکا

تظاهرات 1000 نفری کارکنان مک دونالد در آمریکا

تظاهرات 1000 نفری کارکنان مک دونالد در آمریکا

به گزارش ظهور12 به نقل از (جام نیوز) ؛

هزاران نفر از کارکنان رستوران زنجیره‌ای مک دونالد که خواهان حقوق بیشتر و حق تشکیل اتحادیه بدون اقدامات تلافی جویانه بودند، در امریکا تظاهرات کردند.

پلیس حدود یکصد معترض را که روز چهارشنبه (۲۱ می، ۳۱ اردیبهشت) در مقابل دفتر مرکزی شرکت مک دونالد در ایالت ایلینویز تظاهرات کرده بودند، بازداشت کرد.

سازماندهندگان این تظاهرات اوایل همان روز پس از آن که این فروشگاه زنجیره‌ای فست فود دفاتر خود را در اواک بروک(Oak Brook) در ایلینویز تخلیه کرد، محل اعتراضات خود را تغییر دادند.

پلیس به معترضانی که در خیابانی که مرکز آموزش "دانشگاه همبرگر" واقع شده‌اند، تظاهرات کرده بودند هشدار داد متفرق شوند. برخی از تظاهرات کنندگان ملبس به یونیفورم‌های مک دونالد برای بازداشت داوطلب شده بودند.

به گفته سازماندهندگان این اعتراضات‌، بیش از یکصد نفر ازکارکنان مک دونالد به همراه رهبران محلی و هوادارانشان که از سراسر امریکا در این اعتراضات شرکت کرده بودند، بازداشت شدند.

معترضان حداقل پرداخت حقوق ۱۵ دلار در هرساعت را از سوی این شرکت بزرگ خواستار هستند.

معترضان که ورودی شرکت مک‌دونالد در اوک بروک را مسدود کرده بودند، شعار سر می دادند: «مک دونالد نمی‌توانی مخفی شوی» و «نه بیگ مگ( همبرگر) و نه سیب زمینی سرخ کرده ، حقوق ما را افزایش دهید.»

تظاهرات علیه بزرگترین رستوران زنجیره‌ای دنیا یک روز قبل از نشست سهامداران این شرکت برگزار شد.

پرس تی وی: این اعتراضات به دیگر کشورها نیز کشیده شد. سازماندهندگان این اعتراضات می گویند که آن‌ها ۲۳۰ تظاهرات در ۳۳ کشور دنیا از جمله فرانسه، برزیل و اندونزی برگزار کرده‌اند.

1 خرداد 1393