h صحبت های سایت ها وکاربران فیسبوک درباره ترانه جام جهانی خواجه امیری اهمیت ندارد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

صحبت های سایت ها وکاربران فیسبوک درباره ترانه جام جهانی خواجه امیری اهمیت ندارد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,صحبت های سایت ها وکاربران فیسبوک درباره ترانه جام جهانی خواجه امیری اهمیت ندارد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,صحبت های سایت ها وکاربران فیسبوک درباره ترانه جام جهانی خواجه امیری اهمیت ندارد

صحبت های سایت ها وکاربران فیسبوک درباره ترانه جام جهانی خواجه امیری اهمیت ندارد

به گزارش ظهور12 به نقل از (فارس) ؛

محمدرضا ملامحمد در خصوص ترانه‌هایی که بعضی از خوانندگان کشورمان برای حضور تیم ملی در جام جهانی 2014 برزیل می‌خوانند گفت: ما از تلاش‌هایی که هنرمندان کشورمان برای تیم ملی انجام می‌دهند استقبال می‌کنیم و حتی اگر صد نفر هم برای تیم ملی آواز بخوانند ما مشکلی نداریم اما باید بگویم کار مورد نظر فدراسیون فوتبال همان ترانه‌ای است که احسان خواجه‌امیری خوانده است.

وی در مورد انتقاداتی که به ترانه تیم ملی می‌شود ادامه داد: من در جریان همه انتقادها قرار دارم اما ملاک ما برای انتخاب ترانه و توجه به انتقادات موجود فیس‌بوک یا فضای مجازی نیست. در همین فیس‌بوک فحاشی زیادی به لیونل مسی کردند و این سایت یا سایت‌های مجازی دیگر برای ما ملاک نیست. برای ما ملاک جامعه موسیقی و هنرمندان هستند و باید بگویم که این اثر هنوز به مردم به صورت کامل معرفی نشده و باید اجازه داد تا مردم آن را بشنوند سپس نظرات‌شان را بشنوند.

ملامحمد افزود: ترانه‌ای که احسان خواجه‌امیری خوانده موزیکی فولکلوریک و بوشهری دارد و به نظرم درباره مسائل فنی این اثر خود خواجه‌امیری باید پاسخ دهد اما شعر این کار پر از استعاره‌های زیبا است و عده زیادی از اهالی هنر هم می‌گویند که کار خوبی است اما با این همه ما ادعایی نداریم که بگوییم این کار کاملترین اثر است. به نظرم نباید با آثار هنری اینگونه برخورد شود. شما مطمئن باشید هر خواننده دیگری هم می‌خواند باز هم این همه حاشیه برای این ترانه به وجود می آمد.

رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: خواجه‌امیری یکی از پرطرفدارترین خواننده هاست و برای اینکه ما این اثر را به وی بسپریم سلامت و شخصیت او هم برای ما مهم بود و کارهایش در دل مردم می‌نشست. البته اینکه درباره وجود مافیا صحبت می‌کنند را من نمی‌فهمم؛ مافیا یعنی چه؟! به هر حال هر خواننده‌ای گروه خاص خودش را دارد. خواجه‌امیری خواننده‌ای است که بی‌منت و بدون پول این ترانه را خوانده و به نظرم این همه هجمه علیه او درست نیست.

وی در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد که همانند جام جهانی 2006 ترانه یک خواننده لس‌آنجلسی به عنوان ترانه تیم ملی در برزیل پخش نشود، افزود: ما به مسئولان برزیل و فیفا اعلام می‌کنیم که این ترانه، ترانه رسمی تیم ملی است و باید از این استفاده شود. در سال 2006 از طرف برخی سستی‌هایی انجام شد که آن اتفاق افتاد اما واقعا آن ترانه سخیف نبود؟

ملامحمد در پایان اظهار داشت: فدراسیون از ترانه‌ای که خواجه‌امیری خوانده راضی است چرا که رضایت مردم برای ما مهم است. همان شبی که این ترانه رونمایی شد مردم زیادی برای آن دست زدند چون دوستش داشتند

31 اردیبهشت 1393