h حکم ممنوعیت خروج رضا ضراب از ترکیه لغو شد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حکم ممنوعیت خروج رضا ضراب از ترکیه لغو شد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حکم ممنوعیت خروج رضا ضراب از ترکیه لغو شد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حکم ممنوعیت خروج رضا ضراب از ترکیه لغو شد

حکم ممنوعیت خروج رضا ضراب از ترکیه لغو شد

حکم ممنوعیت خروج رضا ضراب از ترکیه لغو شد

 به گزارش ظهور12 به نقل از (جام نیوز) ؛

روزنامه ترکی "حریت" نوشت که دادگاهی در ترکیه حکم ممنوعیت سفر رضا ضراب به خارج از کشور را ملغی اعلام کرد. این بازرگان ایرانی به اتهام "فساد مالی" به مدت دو ماه بازداشت شده بود.

حکم تازه دادگاه نشان از آن دارد که دولت ترکیه مصمم است پرونده را از مجرای حقوقی عادی آن خارج کند. در پرونده‌ای که به تخلفات رضا ضراب مربوط می‌شود، عده‌ای از نزدیکان رجب طیب اردوغان، نخست وزیر، درگیر هستند. افشای این پرونده در رسانه‌های جمعی از مهمترین چالش‌هایی است که دولت اردوغان طی یازده سال زمامداری، با آن روبرو شده است.

به گزارش دویچه وله(DW)، ضراب در گفت‌وگویی با نشریه ترکی "صباح" که در ماه آوریل منتشر شد، می‌گوید: «تمام معاملاتی که انجام دادم قانونی بوده است.»

اردوغان و اطرافیان او پرنده‌ فساد مالی را توطئه کودتایی برای متزلزل کردن دولت قانونی و بی‌اعتماد کردن رأی‌دهندگان دانسته‌اند. به نظر آنها سرنخ این "توطئه" را فتح‌الله گولن در دست دارد که از نفوذ زیادی در میان مأموران پلیس و دادگستری برخوردار است.

به دنبال افشای این رسوایی مالی صدها نفر از مأموران امنیتی و چند بازجوی پلیس از پست خود برکنار شدند.

30 اردیبهشت 1393