h دولت : فعالیت گشت ارشاد ادامه می یابد - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دولت : فعالیت گشت ارشاد ادامه می یابد,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دولت : فعالیت گشت ارشاد ادامه می یابد,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دولت : فعالیت گشت ارشاد ادامه می یابد

دولت : فعالیت گشت ارشاد ادامه می یابد

به گزارش ظهور12 به نقل از (انتخاب) ؛

وزیر کشور از ادامه فعالیت گشت ارشاد برای برخورد با گروه‌های سازمان‌یافته و شبکه‌های ابتذال خبر داد.

تسنیم: وزیر کشور از ادامه فعالیت گشت ارشاد برای برخورد با گروه‌های سازمان‌یافته و شبکه‌های ابتذال خبر داد.

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور عصر امروز دوشنبه در حاشیه نشست شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران در خصوص نتایج برگزاری بیست و چهارمین شورای اجتماعی کشور گفت: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مقرر شده است 24 دستگاه در حول مسائل فرهنگی به انجام وظایف خود در حیطه مسئولیت‌ها بپردازند.

وی افزود: نشست شورای اجتماعی کشور هر ماه یک بار برگزار می‌شود و موضوعات خاصی که از قبل تعیین شده، در دستور‌کار قرار گرفته و نهایتا با هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف صورت می‌گیرد و مصوباتی نیز به همراه دارد که آن مصوبات برای همه لازم الاجراست.

وزیر کشور موضوع نشست امروز شورای اجتماعی را بحث عفاف و حجاب عنوان و تصریح کرد: گزارش‌هایی از سوی سازمان تبلیغات، بسیج و نیروی انتظامی به همراه جمع‌بندی که وزارت کشور از سایر دستگاه‌های ذی‌ربط داشته است، در این جلسه ارائه شد و همه به دنبال این هستند که بتوانند با تمهیدات اندیشیده شده در راستای حفظ ارزش‌های دینی، اخلاق عمومی جامعه و برقراری امنیت اجتماعی عمل کنند تا شاهد برخی مظاهر نامناسب ارزشی و اخلاقی در جامعه نباشیم.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در این راستا نیروی انتظامی قطعا اقدام سلبی خواهد داشت و با هوشمندی موفقیت‌هایی را نیز در این زمینه کسب کرده است، اظهار داشت: مقرر شد با شبکه‌ها و گروه‌هایی که سازماندهی شده در جهت خدشه‌دار شدن وضعیت حرکت می‌کنند، برخورد مناسبی از سوی نیروی انتظامی صورت بگیرد و همچنین دستگاه‌های مختلف فرهنگی از جمله صدا سیما، وزارت ارشاد و سازمان تبلیغات در خصوص ترویج اخلاق اسلامی، فرهنگ دینی و حجاب فعالیت های بیشتری را انجام خواهند داد.

وی تصریح کرد: مقرر شده است بازرسانی از سوی شورای اجتماعی تعیین و ماهانه به همه دستگاه‌ها سر بزنند و موارد تعیین شده را مورد بررسی قرار داده و نتیجه آن را به شورای اجتماعی ارائه دهند.

وزیر کشور با بیان اینکه در همه نظرسنجی‌ها مشخص شده 95 درصد مردم معتقد به اخلاق و اعتقادات دینی و حفظ حرمت‌ها، کرامت‌ها و ارزش‌های دینی هستند، ابراز امیدواری کرد دستگاه‌های مختلف در راستای دغدغه‌ جامعه دینی ایران و در تقویت این ارزش‌ها، فعالیت‌ها و تلاش‌های بیشتری انجام دهند.

رحمانی فضلی با تأکید بر این موضوع که مردم نیز می‌توانند در این موضوع نقشی موثر داشته باشند، اظهار داشت: همیشه با کمک مردم بسیاری از مشکلات حل شده است و به عنوان مثال بیش از 81 درصد درمان معتادین به وسیله مردم صورت می‌گیرد و در این زمینه نیز مردم نقش موثری داشته باشند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی براینکه آیا فعالیت گشت ارشاد در جامعه محدود می‌شود و رویکرد آن تغییر می‌کند؟ گفت: موضوع ارشاد به‌عنوان یکی از وظایفی که در نیروی انتظامی تعیین شده، برای ایجاد امنیت اجتماعی و برای مصونیت کل جامعه در جهت مقابله با ناامنی و نگرانی جامعه صورت می‌گیرد.

وزیر کشور ادامه داد: اگر در مواردی از موضوعات اخلاقی مثل حجاب، کسانی به‌عنوان گروه‌های متشکل و سازمان‌یافته در شبکه‌های ابتذال قرار دارند، حتما باید واحدهای گشتی باشند تا وظیفه خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه تأکید نیروی انتظامی در این نشست بر انجام فعالیت‌های ایجابی از جمله گروه‌های مشاوره‌ای بود، گفت: در برخی موارد نیروی انتظامی بدون تشکیل پرونده و بیشتر از راهنمایی‌ها و ارشادها موضوع را حل و فصل می‌کند ولی باز در ایجاد امنیت اجتماعی اقدامات سلبی در خصوص مواردی که تحت عنوان شبکه‌های ابتدال فعالیت می‌کنند، نیاز است.

30 اردیبهشت 1393