h چهره جیب‌بر اتوبوس‌های BRT را شناسایی کنید + تصویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

چهره جیب‌بر اتوبوس‌های BRT را شناسایی کنید + تصویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,چهره جیب‌بر اتوبوس‌های BRT را شناسایی کنید + تصویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,چهره جیب‌بر اتوبوس‌های BRT را شناسایی کنید + تصویر

چهره جیب‌بر اتوبوس‌های BRT را شناسایی کنید + تصویر

چهره جیب‌بر اتوبوس‌های BRT را شناسایی کنید + تصویر

به گزارش ظهور12 به نقل از (تسنیم نیوز) ؛

در ساعت 10:30 روز چهارم اردبیهشت ماه امسال، شهروندان تهرانی در میدان امام حسین شاهد صحنه تعقیب و گریز دو نفر جوان بودند که فرد تعقیب کننده با فریادهای دزد – دزد به تعقیب جوان دیگر پرداخته بود؛ تعقیب و گریز آنها ادامه داشت تا نهایتاً فرد متواری در زمان عبور از میله‌های خط ویژه اتوبوس‌های BRT با یک دستگاه خودرو سواری برخورد کرد و پس از آن توسط شهروندان دستگیر شد که با انتقال متهم به کلانتری 109 بهارستان وی منکر هرگونه سرقت بود اما مالباخته در اظهاراتش اصرار داشت که این شخص بهمراه فردی دیگر، در یک درگیری صوری اقدام به جیب بری از وی کرده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب بری و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای ناحیه 12 تهران، پرونده به همراه متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 10:00 سوار اتوبوس BRT در مسیر غرب به شرق خیابان انقلاب به سمت میدان امام حسین (ع) شده بودم که ناگهان جوانی داخل اتوبوس بدون هیچ دلیلی با من درگیر شد؛ در همین زمان جوان دیگری که به ظاهر به طرفداری از من وارد درگیری شده بود، در میدان امام حسین از اتوبوس پیاده و نفر اول همچنان در اتوبوس باقی ماند. پس از درگیری دااخل اتوبوس متوجه شدم که کیف من به سرقت رفته و بلافاصله از راننده خواستم که اتوبوس را متوقف کند. در همین زمان متهم که در اتوبوس مانده بود اقدام به فرار کرد؛ من هم به دنبال وی دویدم تا نهایتاً زمانیکه با یک دستگاه خودرو سواری پراید برخورد کرد و با کمک شهروندان وی را دستگیر کردم.

با توجه به اظهارات مالباخته و وقوع سرقت مشابه در داخل اتوبوس‌های BRT بویژه در مسیر آزادی – تهرانپارس و بالعکس و تعدادی از ایستگاه‌های مترو واقع در مراکز پرتردد، تعدادی از مالباختگان جهعت شناسایی متهم به پایگاه هفتم آگاهی دعوت شدند و متهم را مورد شناسایی قرار دادند که تمامی مالباختگان در اظهارات خود عنوان کردند، اموال آنها  در یک نزاع و درگیری صوری به سرقت رفته است. متهم قدرت . د (متولد 1362) که پس از شناسایی به عنوان یکی از سارقین حرفه‌ای و سابقه دار با بیش از هفت سابقه دستگیری از سال 82 تا 1387 چاره‌ای جر اعتراف نداشت، به ده‌ها فقره جیب بری و سرقت گوشی تلفن همراه و وجوه نقد، در ایستگاه‌های اتوبوس BRT و مترو سطح شهر تهران اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه حسین فرد، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب سرقت‌های مختلف بویژه جیب بری و شناسایی از سوی تعدادی از مالباختگان و اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره جیب بری در مراکز پرتردد سطح شهر تهران بویژه در خطوط مترو و اتوبوس‌های BRT سطح شهر تهران و به منظور شناسایی سایر مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شد؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می‌شود تا جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

29 اردیبهشت 1393