h ترویج همجنس بازی در بازی سیمز 4 - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ترویج همجنس بازی در بازی سیمز 4,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ترویج همجنس بازی در بازی سیمز 4,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ترویج همجنس بازی در بازی سیمز 4

ترویج همجنس بازی در بازی سیمز 4

ترویج همجنس بازی در بازی سیمز 4

 

به گزارش ظهور12 به نقل از (جام نیوز) ؛

به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، عرضه نسخه جدید بازی مشهور سیمز به کودکان و نوجوانان روسی به علت داشتن محتوای هم‌جنس‌گرایانه، ممنوع شد.

در حالی که در کشورمان انواع بازی‌های رایانه‌ای، ویدئویی و آنلاین بدون هیچ محدودیتی در مغازه‌های مختلف حتی سوپرمارکت‌ها عرضه می‌شود، کشورهای دیگر نسبت به نحوه توزیع این بازی‌ها به شدت نظارت دارند.

به عنوان مثال در حالی که نسخه جدید بازی مشهور سیمز Sims در کشورمان در کوچه و خیابان به راحتی قابل دسترسی است،‌ در روسیه به علت محتوای هم‌جنس‌گرایانه آن، با برچسب محدودیت سنی عرضه می‌شود!

به گزارش رسانه‌های خارجی، دولت روسیه اعلام کرده که نسخه چهارم بازی سیمز که به تازگی راهی بازارها شده به علت محتوای هم‌جنس‌گرایانه آن فقط به بزرگسالان (افراد بالای 18 سال) عرضه خواهد شد.

بازی‌های سیمز یک بازی فکری و فانتزی است که داستان زندگی روزمره انسان‌ها را به نمایش می‌گذارد و کاربر تمام کارهای روزمره مانند رفتن به سرکار، استراحت کردن، استحمام، روزنامه خواندن و... را انجام می‌دهد. در نسخه 4 این بازی، امکان انتخاب گزینه روابط هم‌جنس‌گونه وجود دارد.

دولت روسیه از سال گذشته، مقررات شدیدی علیه تبلیغات هم‌جنس‌بازی وضع کرده است. پوتین هدف از این قوانین را تقویت نظام خانواده در روسیه و پاک نگاه داشتن دامان این کشور از آلودگی‌های غربی عنوان کرده است.

29 اردیبهشت 1393