h چرا غرب با آن همه فساد این قدر پیشرفت علمی داشته است؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

چرا غرب با آن همه فساد این قدر پیشرفت علمی داشته است؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,چرا غرب با آن همه فساد این قدر پیشرفت علمی داشته است؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,چرا غرب با آن همه فساد این قدر پیشرفت علمی داشته است؟

چرا غرب با آن همه فساد این قدر پیشرفت علمی داشته است؟

چرا غرب با آن همه فساد این قدر پیشرفت علمی داشته است؟

به گزارش ظهور12 به نقل از (فارس نیوز) ؛

چاپ نهم کتاب «پاسخ به پرسش‌های جوانان» نوشته حجت‌الاسلام اسدالله محمدی‌نیا منتشر و روانه بازار نشر شد.

کتاب «پاسخ به پرسش‌های جوانان» دارای سی فصل نظیر «چرا تسلیم حکم خداوند باشیم؟»، «علت وضو»، «فلسفه نماز»،‌ »فایده ازدواج»، «رابطه دختران و پسران»، «رقص»، اسلام و پیشرفت علم»، «فعالیت اجتماعی زنان»، «فلسفه حجاب» و «فلسفه قیام امام حسین (ع)» است.

نویسنده در کتاب «پاسخ به پرسش‌های جوانان»، تلاش دارد تا به همه سوالات و شبهات جوانان درباره همه مسائل پیش رو نظیر علمی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و دینی پاسخ جامع و دقیق دهد.

در بخشی از این کتاب درباره «چرا در غرب با آن فساد زیاد، این همه پیشرفت علمی؟»، می خوانیم:

س_ اگر انسان با تن‌پروری و راحت طلبی به جایی نمی‌رسد چرا غربی‌ها و دیگران با آن همه فساد به پیشرفت‌های علمی زیاد دست یافته‌اند؟

ج_ اولاً: اگر غربی‌ها در زمینه‌های علمی رشد داشته‌اند به خاطر جدیت و زحمات برخی از آنان بوده است، زیر قرآن کریم می‌فرماید:

«و ان لیس للانسان الا ما سعی»

برای انسان بهره‌ای جز سعی و کوشش او نیست.

و بعضی دیگر که دنبال راحت‌طلبی و شهوترانی بودند نه تنها در علم و صنعت رشد نداشته‌اند بلکه سبب مشکلات فراوانی برای جوامع غربی بوده‌اند. و فرقی که بین دانشمندان مسلمان و غیرمسلمان می‌باشد آن است که غربی‌های غیر مسلمان نتیجه تلاش خودشان را در همین دنیا می‌بینند ولای دانشمندان مسلمان هم در دنیا و هم در آخرت خواهند دید.

ثانیاً: بسیاری از دانشمندان که در غرب به مقامات عالیه علمی رسیده‌اند مغزهایی هستند که از کشورهای دیگر با شگردهای خاصی، غربی‌ها آنها را جذب کرده‌اند.

ثالثاً: پیشرفت علمی و انقلاب صنعتی اروشا (رُنساس) به برکت علماء و دانشمندان مشرق زمین بوده که این موضوع در جای خود ثابت شده است.

رابعاً: جرقه علم و پیشرفت در مرحله اول به وسیله انبیاء و ائمه اطهار (ع) و علماء دین‌زده شده، و دانشمندان اروپایی اگر در این جهت رشد کرده‌اند، مدیون دین هستند زیرا حکماء و دانشمندانی مانند فیثاغورث، سقراط، افلاطون، ارسطو و دیگران که در یونان و اروپا بوده‌اند و در احادیثی از پیامبر اکرم (ص) و امام صادق (ع) هم از ارسطو تجلیل به عمل آمده، این بزرگان همه قبل از آن که اروپایی باشد از علماء دین و از موحدین عالم و از شاگردان و پرورش یافت مکتب پیامبران بوده‌اند. بنابراین پیشرفت اروپا مدیون دین و مذهب می‌باشد.

انتشارات «سبط اکبر (ع)» کتاب «پاسخ به پرسش‌های جوانان» را در 768 صفحه و با قیمت 25000 تومان برای نهمین بار تجدید چاپ و روانه بازار نشر کرده است.

29 اردیبهشت 1393