h موشک های ایران موضوع مذاکرات هسته ای!! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

موشک های ایران موضوع مذاکرات هسته ای!!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,موشک های ایران موضوع مذاکرات هسته ای!!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,موشک های ایران موضوع مذاکرات هسته ای!!

موشک های ایران موضوع مذاکرات هسته ای!!

به گزارش ظهور12 به نقل از (جام نیوز) ؛

وب سایت "روز آنلاین" در گزارشی به نقل از روزنامه اسپانیایی "اکونومیستا" تولید موشک های بالستیک را مانع اصلی در مذاکرات هسته ای دانست.

درابتدای این گزارش آمده است: «براساس یک گزارش محرمانه ازسوی سازمان ملل، علی رغم آنکه ایران خریدهای غیرقانونی خود را در چارچوب تحریم های بین المللی کاهش داده، ولی در تلاش است تا برنامه موشک های بالستیکی خود را توسعه دهد. و این چالش بزرگی برای گروه شش کشور در ادامه مذاکرات هسته ای با تهران در راستای توقف برنامه اتمی اش است.»

در ادامه این گزارش افزوده شده:«تهران به طور مرتب براین نکته تأکید ورزیده که موضوع موشک های بالستیکی ارتباطی به مذاکرات هسته ای ندارد و به نظر می رسد که روسیه به عنوان یکی از شش قدرت جهانی، از این مسأله حمایت می کند.»

در خاتمه تاکید شده است: «یکی از مقامات عالی رتبه ایالات متحده این هفته گفت که توان بالستیکی تهران باید در مذاکرات مورد بحث قرار گیرد، چرا که در قطعنامه های شورای امنیت علیه ایران به موضوع موشک هایی که قابلیت حمل کلاهک هسته ای دارند نیز اشاره شده است.»

29 اردیبهشت 1393