h دو دلیل برای پرسپولیسی نشدن علی کریمی - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دو دلیل برای پرسپولیسی نشدن علی کریمی,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دو دلیل برای پرسپولیسی نشدن علی کریمی,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دو دلیل برای پرسپولیسی نشدن علی کریمی

دو دلیل برای پرسپولیسی نشدن علی کریمی

دو دلیل برای پرسپولیسی نشدن علی کریمی

به گزارش ظهور12 به نقل از جام نیوز، سال گذشته و در همین روزها که پرسپولیس فینال جام حذفی را هم در تهران از دست داده بود علی کریمی شش پیشنهاد دست به نقد داشت؛ راه‌آهن، نفت تهران، فولاد، ملوان، یک تیم خارجی و تراکتورسازی که در نهایت هم با این آخری به توافق رسید.

آن روزها هم می‌نوشتند و به درستی هم می‌نوشتند که علی کریمی و علی دایی نمی‌توانند در یک تیم با هم کار کنند و دیدیم که همینطور هم شد.

حالا دوباره چیزی تغییر نکرده است. هر دو طرف دیدگاه خاص خودشان را دارند شاید در این میان برخی اعضای هیات مدیره و کمیته فنی تمایل به وقوع این اتفاق داشته باشند اما آیا تا خودشان نخواهند چنین چیزی ممکن می‌شود؟

علی دایی سرمربی پرسپولیس است و مثل همه مربیان دنیا اختیار تام دارد تا بازیکنان مورد نظرش را انتخاب کند. چون در پایان فصل او باید به عنوان مسوول فنی تیم پاسخگو باشد.

علی کریمی در حال حاضر دو پیشنهاد دارد؛ تراکتورسازی و سایپا. یحیی گل‌محمدی هم او را برای ذوب‌آهن می‌خواست اما ظاهرا تصمیم آنها بر جوانگرایی و کاهش هزینه‌هاست و گل‌محمدی، کریمی را به خاطر توانایی‌هایش بازیکن گرانقیمتی می‌داند. زمزمه های پیشنهاد سپاهان هم اخیرا تكذیب شد.

به دو دلیل بسیار بعید به نظر می‌رسد که شرایط برای بازگشت جادوگر به پرسپولیس مهیا باشد. نخست اینکه به احتمال زیاد علی دایی مثل فصل گذشته او را در پازل تاکتیکی‌اش قرار نمی‌دهد چرا که اگر چنین اعتقاد و باوری داشت حتما در لیگ سیزدهم این پیشنهاد را می‌داد و از کریمی استفاده می‌کرد.

این اتفاق نیفتاد و خیلی بعید است که علی دایی پس از حدود 365 روز نظرش تغییر کند. اگر اینطور شود آن وقت باید از او پرسید که چرا سال گذشته او را نخواست.

اما دلیل دوم به خود کریمی برمی‌گردد. او طی همه این سال‌ها موضع خود را اعلام کرده و شاید به این فکر می‌کند که اگر یک درصد به پیشنهاد احتمالی دایی پاسخ مثبت بدهد همان هوادارانش او را مورد خطاب قرار دهند یا پاسخ محکم بخواهند که چرا موضعش تغییر کرد.

البته اگر او همچنان روی حرفش هم بایستد خیلی مورد نقد قرار نخواهد گرفت چون همه او را به رک‌گویی می‌شناسند مثل علی دایی که می‌دانیم امکان ندارد تفکراتش را تغییر دهد.

در واقع هر دو طرف به شکلی محکم روی مواضع خود خواهند ایستاد. این خیلی خوب است که بزرگان یک تیم فوتبالشان را در همان تیم به پایان برسانند اما همیشه اینطور نبوده چون این موضوع یک اصل و قانون نیست.

به هرحال باید به تفکرات و باورهای هر دو طرف احترام گذاشت. علی دایی به عنوان سرمربی هرطور که صلاح بداند تیمش را می‌بندد و علی کریمی هم حق دارد به خاطر تفکراتش حتی اگر پیشنهاد هم به او شود تغییر موضع ندهد.

به همین دلیل باور اینکه جادوگر سال‌های آخر فوتبالش را در پرسپولیس سپری کند بسیار سخت است. شاید او مجبور شود یک سال دیگر در تیمی غیر از پرسپولیس بازی کند. اگر این اتفاق بیفتد باید او را باز هم باانگیزه دید.

در واقع یک حساب دو دو تا چهار تاست. وقتی علی دایی در فصل گذشته تیمش را بدون علی کریمی می‌بندد و در طول فصل هم بارها مصاحبه‌های کنایه‌آمیزی را علیه هم انجام دادند چطور می‌توان امیدوار بود که یک دفعه همه چیز را فراموش کنند؟

یادمان نمی‌رود بعد از بازی‌هایی که این دو رودرروی هم انجام می‌دادند علی کریمی در پاسخ به این سوال که چرا سمت نیمکت تیم دایی نرفته در پاسخ می‌گفت: «تا به حال ندیدم کسی برای همبازی سابقش گل ببرد» این یعنی اینکه آنها نمی‌توانند به عنوان بازیکن و مربی کنار هم کار کنند.

این دو نفر اینقدر در مورد هم کنایه‌آمیز حرف زده‌اند و در این میان عده‌ای با سخن‌چینی این رابطه را کدرتر کرده‌اند که حالا نزدیک کردن آنها به هم کار بسیار سخت و غیرممکنی به نظر می‌آید. کاش هیچ وقت این اتفاق‌ها نمی‌افتاد تا هوادار هم از این بابت دغدغه نداشته باشد.

آنچه مسلم است اینکه پرسپولیس از علی دایی و علی کریمی هم بزرگتر است همانطور که از علی پروین، احمدرضا عابدزاده، مجتبی محرمی، همایون بهزادی، حسین کلانی، ناصر محمدخانی، فرشاد پیوس و حمید درخشان‌ها هم بزرگتر بوده است.

29 اردیبهشت 1393