h نشست جاهلیت مدرن با حضور استاد رائفی پور در دانشگاه آزاد یزد+گزارش تصویری - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

نشست جاهلیت مدرن با حضور استاد رائفی پور در دانشگاه آزاد یزد+گزارش تصویری,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,نشست جاهلیت مدرن با حضور استاد رائفی پور در دانشگاه آزاد یزد+گزارش تصویری,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,نشست جاهلیت مدرن با حضور استاد رائفی پور در دانشگاه آزاد یزد+گزارش تصویری

نشست جاهلیت مدرن با حضور استاد رائفی پور در دانشگاه آزاد یزد+گزارش تصویری

نشست جاهلیت مدرن با حضور استاد رائفی پور در دانشگاه آزاد یزد+گزارش تصویری

محقق برجسته مهدویت و دشمن شناسی در نشست جاهلیت مدرن که همراه با جشن فارغ التحصیلی جمعی از دانشجویان مهندسی دانشگاه آزاد یزد در سالن دانشکده مهندسی این دانشگاه برگزار شد ضمن تبیین جاهلیت مدرن به برشمردن نشانه های آن در روایت پیامبر اکرم(ص) پرداخت و گفت: امروز دشمن از طریق تبلیغات نیاز افراد را مدیریت می کند .

به گزارش ظهور12 به نقل از یزدرسا ،استاد رائفی پور جهل را نبودن عقل دانست و اظهار داشت: جهل مثل باطل حقیقت وجودی ندارد و تنها وقتی عقلانیت نباشد می گوییم جهل بوجود آمده است.

وی با هشدارنسبت به مدیریت نیاز مردم از طریق تبلیغات فریبنده از سوی دشمن تأکید کرد: غرب بسیاربر روی افکار ما کار کرده اند در عرض ۳۰ سال کامل بر روی سلیقه های ما تأثیر گذاشته اند و اروپایی ها امروزه با به وجود آوردن نیاز هایی در وجودما، ما را مدیریت می کنند.

استاد رائفی پور مهمترین مسأله امروز کشور را پرداختن به معضلات اساسی مردم دانست و خاطر نشان ساخت: به جای ایجاد دعواهای سیاسی، مردم را نسبت به دسیسه های دشمن آگاه سازیم و آنان را از جهل و غفلت به اوضاع کنونی خارج سازیم .

وی به آشنایی با باید و نباید های دشمن شناسی اشاره کرد و افزود: وقتی به تبیین جریانات می پردازیم گوی را از دشمن می رباییم که باید دشمن شناسی به روز و برمبنای اعتقادات مورد بررسی قرار گیرد.

*جهل مثل دوران جاهلیت به فرهنگ عمومی تبدیل نشود

محقق دشمن شناسی افزود: وقتی جهل در جامعه ای به همه گیری برسد تبدیل به فرهنگ عمومی شده و دیگر آن را جاهلیت نمی دانند و اینجاست که کار خراب شده و عقلا در فشار قرار می گیرند مثل کشتن دختر در جاهلیت عرب که وقتی پیامبر نهی می فرمود می گفتند سنت عشیره را کنار بگذاریم و او ساحر ودیوانه است! رائفی پور با اشاره به کلام خداوند در مورد زنان که فرمود "ولا تبرجن تبرج الجاهلیة الاولی" تصریح کرد: عرب ها به ستاره های درخشان بروج می گویند و قرآن به زنان می گوید : مثل برج خود را تابلو و در چشم قرار ندهند.

وی با بیان روایت پیامبر در مورد دو جاهلیت خاطر نشان ساخت: ایشان در جاهای مختلف این حدیث را فرموده اند که من در میان دو جاهلیت قبل و بعد خود مبعوث می شوم، و به گفته پیامبر جاهلیت قبل خود را از بین می برند ولی باز جاهلیت در میان مردم بروز می کند.

محقق دشمن شناسی اظهار داشت: اولین جاهلیت بعد پیامبر نژاد پرستی بود؛ چه دلیلی دارد که ما نژادی را برتر بدانیم مثلا:سیاه پوست بدنی قوی داشته و دربرابر بیماری ها مقاوم است و زرد پوستان نژاد غالب در امور جنسی به حساب می آیند و سفید پوستان نیز ویژگی دیگری دارند و اینها کدام برتری را می خواهند ثابت کنند که قرآن می فرماید: "ان اکرمکم عند الله اتقکم" گرامی ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست.

رائفی پور افزود :ایرانی ها بعد از پیامبر حق ورود به برخی از مناطق اسلامی را نداشتند، درسپاه مختار حضور ایرانیان را می بینیم و اطراف منبر پیامبر و علی (ع) ایرانی ها بوده اند که در زمان خود امیر مؤمنان شخصی مثل اشعث به یک ایرانی پای منبر ایشان توهین کرد و ایشان پاسخ دندان شکن دادند و شاهنشاهی عربی بعد پیامبر در آخر زمان برمی گردد.

وی ادامه داد: در دین یهود غیر یهودی را حیوان دو پا نامیده اند،کسی می تواند وارد دین یهود شود که از نسل یهودی یا لااقل مادر یهودی داشته باشد .

*مصداق های شاخصه های جاهلیت مدرن

این استاد برجسته کشوری به برشمردن شاخصه های جاهلیت مدرن در کلام پیامبر پرداخت و گفت: ضایع شدن نماز بین بندگان، باب شدن شرب نوشیدنی های ناپسند بین امت پیامبر اکرم (ص) مثل شراب،کم شدن آب، به هم ریختن زمین وآسمان، برداشته شدن امنیت از راه های هوایی وزمینی، وجود غبار در آسمان، راحت فحش دادن از سوی مردم، برداشته شدن قناعت از میان مردم، زیاد شدن درختان و کم شدن میوه ها، بالا رفتن قیمت و رکود فروش، از بین رفتن طعم میوه وسبزی، بازگشت لواط، زیاد شدن طوفان، پسندیده بودن گناه، شادمانی از ناسزا به پدر ومادر، خیانت برادر به برادر، افزایش زنا، زیاد شدن ربا، شهرت نادانان به نادانی، شبیه شدن مردان وزنان به یکدیگر،و… از شاخصه های این جاهلیت مدرن است

رائفی پور تمام اسلام را بر روی منطق خواند و گفت:مثلا:سوره "توحید" امروز به عنوان صوت درمانی استفاده می شود و اگر هر مسلمانی اهل مستحبات باشد ۷۰۰ مرتبه کلمه الله که آرامش دهنده و دور کننده استرس است استفاده کند.

*هارمونی هنر معماری اسلامی رعایت نمی شود

وی به برخی عدم هماهنگی شهرسازی با فطرت الهی اشاره کرد و تصریح کرد: در هنر و معماری اسلامی و الهی نوعی هارمونی وجود دارد که امروز رعایت نمی شود .

وی در پایان وظیفه دانشجویان را شناساندن جاهلیت مدرن به دیگران دانست و از خداوند منان خواست که علم به امام زمان خود باشیم.

[gallery link="file" ids="111338,111339,111340,111341,111342,111343,111344,111345,111346,111347,111348,111349,111350,111351"]
29 اردیبهشت 1393