h تولید آب از هوا با تور جادویی+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تولید آب از هوا با تور جادویی+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تولید آب از هوا با تور جادویی+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تولید آب از هوا با تور جادویی+عکس

تولید آب از هوا با تور جادویی+عکس

تولید آب از هوا با تور جادویی+عکس

محققان آمریکایی به تازگی سیستم جدیدی برای استخراج مه صبحگاهی و استفاده از آن در تولید آب و صنعت کشاورزی ابداع کرده اند. این در حالی است که از آب تولیدی می توان در مناطق دورافتاده بهره گرفت و یا آن را به سمت مخازن هدایت کرد.

به گزارش ظهور12 به نقل از ایمنا ، تولید آب از هوا توسط تور جادویی پیش از این در کشور شیلی مورد آزمایش قرار گرفت و به گفته محققان دانشگاه ام آی تی ماساچوست در زندگی جوامع دورافتاده تاثیر به سزایی دارد. در این روش نرده های ساخته شده از تورهای معلق بر روی قله تپه ها و مناطقی که دارای مه پایدار و بادهای غالب غربی است کارگذاشته می شود.

حال با پیدایش مه، آب تولیدی بر روی تور جادویی قرار گرفته و مستقیما به سمت سیستم های آبیاری هدایت می شود. به گفته محققان تکنولوژی به کار رفته در این روش اکنون در مراحل اولیه خود به سر می برد و تفاوت میان فاصله منافذ تورها و همچنین اندازه و قابلیت رطوبت فیبرهای به کار رفته در آنها بر میزان آب تولیدی روزانه تاثیر می گذارد.

گفتنی است؛ تولید آب از هوای رقیق توسط تور جادویی مقرون به صرفه است و هزینه آن تقریبا نزدیک به صفر است. این روش می تواند در محیط های آزمایشگاهی مشابه در سراسر جهان مورد استفاده قرار گیرد.

28 اردیبهشت 1393