h کودک نابغه ای که بدون استاد حافظ قرآن شد+فیلم - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

کودک نابغه ای که بدون استاد حافظ قرآن شد+فیلم,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,کودک نابغه ای که بدون استاد حافظ قرآن شد+فیلم,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,کودک نابغه ای که بدون استاد حافظ قرآن شد+فیلم

کودک نابغه ای که بدون استاد حافظ قرآن شد+فیلم

کودک نابغه ای که بدون استاد حافظ قرآن شد+فیلم

حدیث نظری اهل روستای دره‌بید از توابع شهرستان فریدن حافظ ۱۶ جزء قرآن است.

به گزارش ظهور12 به نقل از ایمنا ،حدیث متولد مهرماه ۱۳۸۶ که در شب قدر چشم به جهان گشود. او در سن دو سالگی شروع به صحبت کردن کرد و از همان اوایل چند سوره از قرآن را حفظ بود.

حدیث نظری که متولد روستای دره بید از استان اصفهان است توانایی خواندن و نوشتن فارسی، عربی و زبان انگلیسی را دارد.

نابغه کوچک ما تا اکنون هیچ استادی نداشته است و زیر نظر مادرش تعلیم دیده است.

مادر حدیث که تا سوم راهنمایی درس خوانده است اکنون توانسته نابغه‌ای قرآنی را تربیت کند.

این کودک هفت ساله که تاکنون تحت حمایت هیچ یک از سازمان های دولتی قرار نگرفته است و با این استعداد خدادادی می‌بایست حداقل در سن شش سالگی در مقطع چهارم قرار گرفته باشد ولی متاسفانه باید از پایه شروع کرده و به کلاس اول راهی شود.

این حافظ قرآنی در سن شش سالگی توانایی محاسبه چهار عمل اصلی ریاضی را به طور کامل، خواندن، نوشتن و قرائت بعضی سوره های قرآن به زبان انگلیسی را دارد.

پدر حدیث می‌گوید: حدیث از دوسالگی علاقه خود را به قرآن نشان داد و وقتی ما قرآن قرائت می کردیم کنار ما می نشست و به قرآن نگاه می کرد، وقتی ما متوجه این موضوع شدیم، به آموزش سوره های حمد و توحید و تمرین با او پرداختیم.

مادر این حافظ خردسال قرآن گفت: حدیث، مربی و استاد نداشته و ندارد و در طول این مدت فقط به لطف خداوند متعال، ممارست در یادگیری و هوش بالایش موفق به حفظ ۱۱ جزء قرآن و احادیث ائمه اطهار(ع) شده است.

نامه‌ای به رهبر عزیز و فرزانه انقلاب از زبان نابغه هفت ساله

«سلام رهبر عزیزم من حدیث نظری یکی از حافظان کوچک قرآن کریم هستم. شوق دیدار شما لحظه به لحظه در وجود من گرما می بخشد. از وقتی که وعده ی دیدار شما به من داده شده است حدود چهار ماه می گذرد ولی هنوز به حضور شما نائل نشده ام.

من هر روز بیشتر از دیروز قرآن را در وجود خویش پرورش می دهم. علاقه من به قرآن مانند علاقه مادری به بچه نوزادش است. من تاکنون بدون هیچ معلم یا استادی به فراگیری قرآن و مفاهیم آن پرداخته‌ام. من حتی چند سوره از قرآن را به زبان انگلیسی یاد گرفته‌ام.

من حدیث نظری متولد روستای دره بید از توابع فریدن بدون هیچ یک از امکانات لازم و از روی حس و علاقه به پرداختن حفظ و تفسیر به همراه معانی آیات قرآن پرداخته ام.

برای من سخت است که امسال به کلاس اول بروم و همه چیز را از نو شروع کنم و باعث از دست رفتن وقتم بشوم و از ادامه ی فراگیری قرآن بازبمانم.

از شما رهبر عزیز که حامی تمام کودکان و بچه هایی همانند من هستید خواستار فراهم آوردن بخشی از امکانات جزیی برای من و برای جلو رفتن در مسیر بزرگتر کردن اسلام عزیز فراهم آورید.»

حدیث نظری نابغه هفت ساله متولد روستای دره بید فریدن است روخوانی و روان خوانی کتاب‌های درس اول تا سوم ابتدایی را در بر گرفته است و حافظ ۵۹ سوره قرآن مجید همراه با ترجمه و تفسیر می باشد.»

دانلود

28 اردیبهشت 1393