h بوکوحرام پسران ترکیه ای را تهدید کرد ! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بوکوحرام پسران ترکیه ای را تهدید کرد !,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بوکوحرام پسران ترکیه ای را تهدید کرد !,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بوکوحرام پسران ترکیه ای را تهدید کرد !

بوکوحرام پسران ترکیه ای را تهدید کرد !

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، گروه تروریستی بوکوحرام نیجریه تهدید کرد که با حمله به مدارس پسرانه، دانش‌آموزان پسر را برای ازدواج اجباری با 273 دختر ربوده شده، خواهد دزدید.

بر اساس این گزارش، این تهدید به صورت مکتوب و در متن دو نامه مجزا به این مدارس پسرانه که در شهر «بنو» در مناطق شرقی نیجریه قرار دارند، ارسال شده است.

بر اساس اعلام مقامات آموزشی نیجریه، تروریست‌ها حتی برای این حمله زمان تقریبی هم مشخص کرده و قول داده بودند که در روز جمعه گذشته و یا دوشنبه هفته جاری، برای بردن همسران اجباری دختران دانش آموزی که ماه گذشته از خوابگاهی در شهر «چیبوک» ربوده بودند، به این مدارس پسرانه بیایند.

با وجود تلاش‌های گسترده دولت نیجریه و اعزام کارشناسان نظامی و هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی به این کشور، هنوز اثری از 273 دختر دانش آموز ربوده شده، یافت نشده است.

دیروز در اجلاس امنیت آفریقا که در پاریس برگزار شد،‌رئیس جمهور نیجریه خواستار کمک نظامی دیگر کشورهای آفریقایی برای مبارزه با بوکوحرام شده بود.

28 اردیبهشت 1393