h مظنونان مشارکت در جنگ سوریه برای ورود به فرانسه بازجویی میشوند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

مظنونان مشارکت در جنگ سوریه برای ورود به فرانسه بازجویی میشوند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,مظنونان مشارکت در جنگ سوریه برای ورود به فرانسه بازجویی میشوند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,مظنونان مشارکت در جنگ سوریه برای ورود به فرانسه بازجویی میشوند

مظنونان مشارکت در جنگ سوریه برای ورود به فرانسه بازجویی میشوند

به گزارش ظهور12 به نقل از صدای آمریکا، 7 مرد فرانسوی که توسط پلیس در شهر استراسبورگ بازداشت شده بودند به اتهام مشارکت در جنگ سوریه بازجویی شده‌اند.

بر اساس این گزارش بازجویی از شهروندان فرانسوی به اتهام مشارکت در جنگ سوریه در حالی است که فرانسه به شدت نگران حضور اتباع خود در جنگ سوریه و بازگشت شبه نظامیان به این کشور است.

یک منبع آگاه قضایی ضمن تایید گزارش روزنامه لوموند تصریح کرد: افراد بازداشت شده بین 23 تا 25 سال سن دارند و روز سه شنبه گذشته در شهر استراسبورگ در شرق فرانسه دستگیر شده اند. تحقیقات قضایی از این افراد همچنان ادامه دارد. این افراد متهم هستند که سال گذشته به گروه های شبه نظامی و تروریست مخالف دولت بشار اسد در سوریه پیوسته اند.

دولت های اروپایی بر این باورند که هزاران نفر از شهروندان این کشورها برای جنگ در سوریه به این کشور سفر کرده‌اند. مقام‌های اروپایی به شدت نگران تهدید امنیتی ناشی از بازگشت این افراد هستند. فرانسه بر این باور است که در شرایط کنونی بیش از 285 شهروند این کشور در سوریه در حال جنگ و مبارزه هستند. بحران سوریه در حالی وارد چهارمین سال متوالی خود شده است که در این مدت بیش از 150 هزار نفر کشته و میلیون ها نفر نیز آواره شده‌اند.

28 اردیبهشت 1393