h وضعیت مسلمانان در میانمار+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

وضعیت مسلمانان در میانمار+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,وضعیت مسلمانان در میانمار+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,وضعیت مسلمانان در میانمار+عکس

وضعیت مسلمانان در میانمار+عکس

وضعیت مسلمانان در میانمار+عکس
آوارگی و کشتار مسلمانان روهینگیا در سایه سکوت و بی‌توجهی جوامع اسلامی همچنان ادامه دارد.
به گزارش جبهه جهانی مستضعفین، آوارگان روهینگیایی پس از فرار از خانه‌هایشان و سکونت در اردوگاه‌های اراکان میانمار با ظلم مسئولان این منطقه رو به رو شده‌اند. آنان به دلیل نداشتن هیچ سر پناهی مجبورند با چوب درختان، پلاستیک، گونی و دیگر مواد موجود برای خود سر پناه بسازند. به دنبال باران‌های شدید اخیر به ویژه در منطقه "منغدو" در ایالت اراکان، عده‌ی زیادی از آوارگان دوباره بی سر پناه و یا کشته شده‌اند. در همین رابطه خبرنگار خبرگزاری اراکان طی گفت و گویی با خانم "نور بیگم" از آوارگان روهینگیایی از ظلمی که بر این مسلمانان می‌شود، پرده برداشت.
نور بیگم ۳۰ ساله به دلیل سوء تغذیه دچار بیماری سل شده است. دو دخترش "روکوما" و "کلثوم" نیز ماه آوریل گذشته به دلیل سوء تغذیه و اوضاع بهداشتی نامناسب اردوگاه جان سپردند. همسر وی "محمد رفیع" نیز یک روز بعد از وفات دو دخترش از شدت بیماری از دنیا رفت.
نور بیگم در ادامه می‌گوید: آنان به من دارو نمی‌دهند و از معالجه من خودداری می‌کنند و گفته‌اند باید به سازمان پزشکان بدون مرز مراجعه کنم که این سازمان نیز فعالیت خود در اراکان را متوقف کرده است و تعطیل شده است. گفتنی است دولت میانمار، پزشکان بدون مرز را از فعالیت در ایالت اراکان این کشور و خدمت به مسلمانان باز داشته و با این کار سبب شیوع انواع بیماری و مرگ رو به افزایش آوارگان روهینگیایی شده است.
 
26 اردیبهشت 1393