h معجزه سویا در کاهش ابتلا به سرطان‌ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

معجزه سویا در کاهش ابتلا به سرطان‌,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,معجزه سویا در کاهش ابتلا به سرطان‌,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,معجزه سویا در کاهش ابتلا به سرطان‌

معجزه سویا در کاهش ابتلا به سرطان‌

سیدحسین داودی در گفت‌وگو با فارس‌ گفت: بسیاری از زنان از ارتباط غذاهای حاوی سویا و سرطان پستان آگاهی ندارند در حالی که به نظر می‌رسد طبق تحقیقات جدید غذاهای حاوی سویا خطر این سرطان را کاهش می‌دهد.

وی ادامه داد: تاکنون غذاهای حاوی سویا به عنوان بخشی از رژیم غذایی سالم برای افرادی که سابقه سرطان‌های مربوط به هورمون مانند سرطان سینه را دارند خطری ندارد.

داودی گفت: اگر سویا جایگزین غذاهای حیوانی پرچرب شود از سلامت بدن بهتر محافظت می‌کند، چرا که بدون کلسترول چربی اشباع بوده و سرشار از پروتئین است.

یک متخصص تغذیه در امور سرطان‌ گفت: سویا منبع خوبی از کلسیم، ویتامین‌ها و مواد معدنی است به طوری که طبق مطالعات اخیر مصرف آن در دوره‌های مختلف زندگی می‌تواند در کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در آینده موثر باشد بنابر این بهتر است در رژیم غذایی کودکان نیز قرار گیرد.

وی افزود: توجه ویژه به رژیم غذایی از دوران رشد سریع بافت‌های سینه و تغییرات دوران جنینی، کودکی و نوجوانی از مسائلی است که در یافته‌های پژوهشگران بسیار دیده می‌شود.

داودی گفت:‌ بنابر این بهتر است سویا در برنامه غذایی کودکان وجود داشته باشد چرا که کودکانی که در برنامه غذایی روزانه‌اشان سویا وجود دارد، احتمال کمتری از ابتلا به سرطان سینه در سال‌های آینده خواهند داشت.

26 اردیبهشت 1393