h اظهار جنجالی پله که نزدیک بود باعث مرگش شود! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اظهار جنجالی پله که نزدیک بود باعث مرگش شود!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اظهار جنجالی پله که نزدیک بود باعث مرگش شود!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اظهار جنجالی پله که نزدیک بود باعث مرگش شود!

اظهار جنجالی پله که نزدیک بود باعث مرگش شود!

اظهار جنجالی پله که نزدیک بود باعث مرگش شود!

پس از اظهارنظر جنجالی پله در یک گفت‌وگو، برزیلی‌های افراطی که به سیاست‌های اقتصادی دولت برزیل معترض بودند به اتومبیل پله حمله کردند و اگر نیروهای امنیتی نبودند، معلوم نبود چه بر سر پله می‌آمد.

به گزارش ظهور12 به نقل از آی اسپورت ، پله اسطوره فوتبال برزیل در گفت‌وگو با سایت گل‌دات‌کام در صفحه جام جهانی‌اش، گفت‌و‌گوی جالبی انجام داده بود. در این گفت‌و‌گو پله گفته بود برزیل باید در این جام‌جهانی شکست دو بر یک از اروگوئه در فینال جام جهانی 1950 را جبران کند چرا که فوتبال برزیل با آن فینال بدنام شده است. شکست 2-1 برزیل مقابل اروگوئه که 64 سال پیش اتفاق افتاد و جام را در برزیل به اروگوئه‌ای‌ها دادند یکی از خاطرات دردناک در تاریخ طولانی و افتخار ورزشی کشور برزیل است. در آن جام مردم برزیل می‌خواستند بازیکنان تیم اروگوئه را بکشند و ساعت‌ها پس از بازی طرفداران برزیل در ورزشگاه 200 هزار نفری ماراکانا، حضور داشتند و باعث شده بودند تا اروگوئه‌ای‌ها هم در ورزشگاه بمانند.

پله پس از آنکه ناراحتی‌اش را از آن ماجرا نشان داده بود، درباره لیست تیم ملی برزیل هم اظهارنظر کرده و گفته است: «هر چند اسکولاری 23 بازیکن نهایی‌اش را انتخاب کرده و بازیکنان با تجربه‌ای مثل روبینیو، رونالدینیو و کاکا در لیست وجود ندارند اما بازیکنانی هستند که می‌توانند با استعداد ذاتی برزیل شکوه برزیل را در جام‌جهانی نشان دهند. فرهنگ برزیل این است که به مردم عشق و شادی بدهد و با فوتبال باید این کار انجام شود. ما می‌توانیم و ما آن را انجام خواهیم داد.»

البته بخش جنجالی حرف‌های پله اینجا بود که او اعلام کرده تهدید اصلی برای تیم ملی برزیل، خود مردم برزیل هستند که ممکن است با اعتراض‌ها تمرکز برزیل را بر هم بزنند و نگذارند که برزیل قهرمان جام‌جهانی شود. این صحبت‌ها باعث شده تا دو روز پیش زمانی که پله از محل فدراسیون فوتبال برزیل در حال بیرون آمدن بود و ماشینش را از پارکینگ بیرون می‌آورد مورد هجوم تنی چند از برزیلی‌های معترض که پیراهن سفید و مشکی هم پوشیده بودند قرار گیرد که اگر نیروهای امنیتی نبودند، معلوم نبود چه بلایی سر او می‌آمد.

روماریو ستاره دیگر فوتبال برزیل، البته از مخالفان دولت است و توانسته با همین فاکتور نماینده مجلس بشود و به شدت در مقابل پله قرار دارد. برزیل در گروه اول جام جهانی با تیم‌های کرواسی، مکزیک و کامرون همگروه است.

26 اردیبهشت 1393