h رتبه نخست لرستان در بیکاری - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

رتبه نخست لرستان در بیکاری,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,رتبه نخست لرستان در بیکاری,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,رتبه نخست لرستان در بیکاری

رتبه نخست لرستان در بیکاری

معاون برنامه‎ریزی استانداری لرستان گفت: لرستان دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه‌ای از جنبه‌های مختلف است، با این حال رتبه اول بیکاری را در سال ۹۲ داشته است.

به گزارش ظهور12 به نقل از ایسنا ، علی هادی چگنی در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، افزود: سهم لرستان از تولید ناخالص دولتی 2.1 درصد است. همچنین سهم ارزش افزوده استان نیم درصد است و سالانه حدود 7000 نفر سالانه از لرستان مهاجرت می‌کنند.

معاون برنامه ریزی استانداری لرستان ادامه داد: تنها راه برون رفت از این چرخه و مدار توسعه‎نیافتگی، ورود بخش خصوصی است. البته بخش خصوصی نیز از مشکلات ناشی از تحریم‌های اقتصادی رنج می‌برد.

چگنی یادآور شد: اگر قانون برنامه پنج توسعه به درستی اجرا شود، در نتیجه صنایع به روز خواهند شد و می‌توان از وضعیت عقب افتادگی کنونی خارج شد. توجه نکردن به ایجاد زیرساخت‌ها موجب شده توسعه‌ای نیز حاصل نشود.

معاون استاندار خاطرنشان کرد: در راستای توسعه زیرساخت‌ها، فرودگاه خرم آباد با ۵۰ میلیارد تومان هزینه توسعه خواهد یافت تا هواپیما‌های پهن پیکر بتوانند در آنجا فرود آیند.

چگنی، یکی دیگر از موانع بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بحث ایجاد زیرساخت‌ها را پایین بودن اعطای تسهیلات بانکی دانست و اضافه کرد: کل منابع بانکی لرستان ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است، در این شرایط چطور می‌توان چنین تسهیلات پرداخت کرد.

وی افزود: باید صنایع مادر در استان ایجاد شوند، در این صورت صنایع پایین دستی به دنبال آن‌ها ایجاد خواهد شد.

26 اردیبهشت 1393