h خوشحالی جان کری از دعوتنامه عربستان برای ظریف - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خوشحالی جان کری از دعوتنامه عربستان برای ظریف,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خوشحالی جان کری از دعوتنامه عربستان برای ظریف,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خوشحالی جان کری از دعوتنامه عربستان برای ظریف

خوشحالی جان کری از دعوتنامه عربستان برای ظریف

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا سه‌شنبه از دعوت «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران برای سفر به عربستان ابراز خرسندی کرد.

کری که در همراه با همتای ایتالیایی‌اش در واشنگتن صحبت می‌کرد، با بیان اینکه این اقدام ریاض مایه «خوشحالی» واشنگتن است، گفت آمریکا از این موضوع استقبال می‌کند. کری همچنین ابراز امیدواری کرد که این سفر بتواند به کاهش اختلافات در منطقه کمک کند. با این وجود، کری گفته است که آمریکا در ارسال این دعوت، نقشی نداشته است.

پیش از این «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز با بیان اینکه واشنگتن از این دعوت استقبال می‌کند، گفته بود آمریکا ««ارتباط و تعامل دیپلماتیک برای حل مناقشان منطقه را تشویق می‌کند.»

«سعود الفیصل» وزیر خارجه عربستان دیروز اعلام کرد که ریاض دعوتنامه‌ای را برای آقای ظریف ارسال کرده و آماده مذاکره با ایران است. به گفته وی، ریاض آماده است تا هر زمان که ظریف مناسب دانست، پذیرای وزیر خارجه باشد.

به گفته کربی، این موضوع در دیدار روز سه‌شنبه «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا و ولیعهد عربستان مورد بحث قرار نگرفته است. هیگل دیروز برای بحث در مورد وضعیت سوریه و همچنین پرونده هسته‌ای ایران وارد عربستان شد. وی قرار است در نشست مشترک آمریکا و شورای همکاری‌های خلیج فارس به میزبانی ریاض شرکت کند.

منبع: فارس
24 اردیبهشت 1393