h خداحافظی نابه جا مجری سمت خدا - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

خداحافظی نابه جا مجری سمت خدا ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,خداحافظی نابه جا مجری سمت خدا ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,خداحافظی نابه جا مجری سمت خدا

خداحافظی نابه جا مجری سمت خدا

بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان و مصاحبه‌های متعدد تهیه‌کننده سابق برنامه "سمت خدا" نجم‌الدین شریعتی مجری جوان و جویای نام این برنامه معارفی شبکه سه بدون هماهنگی قبلی و در اقدامی غیر منتظره روی آنتن زنده برنامه، از مردم خداحافظی کرده و اظهارات قابل تأملی را مطرح کرد.

وی که پیش از این در برنامه‌اش از تبلیغات تلویزیونی در برنامه های کودک انتقاد کرده بود با یک نطق تبلیغاتی در رثای تهیه‌کننده سابق، رسماً اعلام کرد که این برنامه آخرین برنامه سمت خدا به تهیه‌کنندگی قانونی آقای رکنی است! شریعتی البته در ادامه اظهاراتش از مردم خداحافظی کرده و اعلام کرد که دیگر مجری این برنامه نخواهد بود.

صرف نظر از محتوای صحبت‌های این مجری جوان، بازخوانی اظهارات وی در لحظات تحویل سال 1393 نیز خالی از لطف نخواهد بود.

نجم‌الدین شریعتی که ظاهراً دچار فراموشی شده بود حدود دو ماه پیش و در ویژه‌برنامه زنده تحویل سال نو در حالی که "احسان علیخانی" از رکنی تهیه‌کننده برنامه سمت خدا شدیداً انتقاد کرد در دفاع از این تهیه‌کننده خطاب به علیخانی گفت: "شاید اگر گلایه‌ای هست اینجا جایش نبود. یعنی اگر قرار بود که چنین گله‌ای از آقای رکنی بشود اینجا جایش نبود."

البته علیخانی نیز در ادامه پاسخ شریعتی را بیان کرد.

نکته‌ای که جالب توجه است فراموشی شریعتی نسبت به گذشته خود است. این مجری در برنامه زنده و بدون اینکه از قبل با مسؤولان شبکه و رئیس گروه هماهنگی‌های لازم را ترتیب داده باشد در اقدامی غیر حرفه‌ای از مردم خداحافظی کرده و اعلام کرد که فقط با این تهیه‌کننده برنامه اجرا خواهد کرد!

جوسازی شریعتی تا جایی پیش رفت که کارشناس حاضر در برنامه یعنی حجت‌الاسلام فرحزاد نیز جا خورده و در حمایت از این مجری و آن تهیه‌کننده، احساسات مردم را هدف قرار داده و از مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب درخواست کند تا به این ماجرای ساده ورود کنند!

مرور فیلم زیر بخوبی نشان می‌دهد که شریعتی 54 روز پیش، از علنی‌نکردن اختلافات روی آنتن زنده سخن به میان آورده و اینک که این اختلافات دامن برنامه سمت خدا و تهیه‌کننده آن را گرفته است خود، رسماً در برنامه‌ای زنده بدون در نظر گرفتن اصول حرفه‌ای و احساسات مردم، با طعنه و کنایه اتمام کار در سمت خدا را رسانه‌ای می‌کند.

24 اردیبهشت 1393