h بازهم گستاخی و زیاده خواهی مقامات آمریکایی/تکامل توان موشکی ایران نگران‌کننده است - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

بازهم گستاخی و زیاده خواهی مقامات آمریکایی/تکامل توان موشکی ایران نگران‌کننده است,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,بازهم گستاخی و زیاده خواهی مقامات آمریکایی/تکامل توان موشکی ایران نگران‌کننده است,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,بازهم گستاخی و زیاده خواهی مقامات آمریکایی/تکامل توان موشکی ایران نگران‌کننده است

بازهم گستاخی و زیاده خواهی مقامات آمریکایی/تکامل توان موشکی ایران نگران‌کننده است

یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا سه‌شنبه شب بار دیگر از گسترش توانمندی‌های دفاعی و موشکی ایران ابراز نگرانی کرد و گفت این مسئله از جمله موضوعات مورد بحث با کشورهای حاشیه خلیج فارس خواهد بود.

به گزارش ظهور12 بهنقل از خبرگزاری فارس، این مقام آمریکایی که «چاک هیگل» وزیر دفاع آمریکا را در سفر به ریاض همراهی می‌کند، در جمع گروهی از خبرنگاران گفت «تکامل» توان موشکی ایران، مسئله‌ای «نگران‌کننده» برای آمریکاست.

هیگل از دیروز برای رایزنی با مقامات کشورهای حاشیه خلیج فارس در مورد برنامه هسته‌ای ایران، مسئله سوریه و همچنان همکاری‌های نظامی با کشورهای عربی، وارد منطقه شد. وی در اولین گام، وارد ریاض شد و مورد استقبال ولیعهد عربستان قرار گرفت. وزیر دفاع آمریکا قرار است روز چهارشنبه در نشست وزیران دفاع شورای همکاری‌های خلیج فارس شرکت کند.

مقامات آمریکایی تاکنون بارها از توان موشکی ایران ابراز نگرانی کرده‌اند. یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا نیز سه‌شنبه ضمن ابراز نگرانی در این رابطه، مدعی شده بود که ایران باید در جریان مذاکرات هسته‌ای به این موضوع پاسخ دهد. با این حال، «محمد جواد» ظریف وزیر امور خارجه ایران، تأکید کرده است که بحث توانمندی‌های دفاعی ایران، قابل مذاکره نیست.

24 اردیبهشت 1393