h قیمت مواد غذایی تا 15 درصد کاهش خواهد یافت - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قیمت مواد غذایی تا 15 درصد کاهش خواهد یافت,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قیمت مواد غذایی تا 15 درصد کاهش خواهد یافت,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قیمت مواد غذایی تا 15 درصد کاهش خواهد یافت

قیمت مواد غذایی تا 15 درصد کاهش خواهد یافت

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی خطاب به شهرداری تهران گفت: با ساماندهی نظام توزیع و عرضه، قیمت مواد غذایی حدود 20 درصد کاهش می‌یابد.

کاوه زرگران در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: به طور میانگین بین 35 تا 50 درصد قیمت مواد غذایی مربوط به توزیع، حمل و نقل و عرضه است که با اصلاح نظام توزیع و برنامه‌ریزی برای گسترش فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای می‌توان این رقم را به حدود 15 درصد کاهش داد.

وی گفت: در اغلب کشورهای توسعه یافته عرضه مواد غذایی توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود.

او درباره ظرفیت‌های شهرداری تهران برای فرهنگ‌سازی و تبلیغات به منظور بهبود سلامت جامعه گفت: فرهنگسراها به عنوان یکی از ابزارهای قدرتمند شهرداری می‌توانند در زمینه افزایش آگاهی عمومی و بهبود وضعیت تغذیه و سلامت شهروندان تهرانی نقش موثری را ایفا کنند.

دبیرکل کانون انجمن‌های صنایع غذایی به شهردار تهران پیشنهاد کرد: شهرداری می‌تواند با نامگذاری یک فرهنگسرا به عنوان فرهنگسرای غذا و سلامت، ضمن ایجاد پایگاهی دائمی برای کارشناسان تغذیه و صنعت غذا، فرهنگ استفاده از غذای سالم را در جامعه اشاعه دهد.

زرگران با اشاره به فقر ریزمغذی‌ها و افزایش دریافت کالری‌ها در بین مردم جامعه ایران تصریح کرد: برگزاری جشنواره‌های غذایی در راستای مصرف غذای سالم در بهبود تغذیه شهروندان بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی همچنین با گلایه از عملکرد روزنامه ارگان شهرداری تهران در حوزه غذا گفت: بررسی مطالب روزنامه همشهری طی شش ماه گذشته بیانگر آن است که غذا و امنیت غذایی از جایگاه مناسبی در مطالب منتشر شده در این روزنامه که ارگان شهرداری تهران است برخوردار نیست.

23 اردیبهشت 1393