h سازمان استاندارد: وسیله بازی که در پارک ارم باعث حادثه شد، استاندارد بود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سازمان استاندارد: وسیله بازی که در پارک ارم باعث حادثه شد، استاندارد بود ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سازمان استاندارد: وسیله بازی که در پارک ارم باعث حادثه شد، استاندارد بود ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سازمان استاندارد: وسیله بازی که در پارک ارم باعث حادثه شد، استاندارد بود

سازمان استاندارد: وسیله بازی که در پارک ارم باعث حادثه شد، استاندارد بود

مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: وسیله بازی که جمعه شب در پارک ارم دچار حادثه شده بود دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد تا شهریورماه سال جاری بوده و هر سه ماه یکبار نیز تست فنی برروی آن انجام شده است.

ˈمسلم بیاتˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: حادثه به وقوع پیوسته در پارک ارم سبز ناشی از استاندارد نبودن وسیله بازی نبوده و این وسیله در مورخ 10/12/1392 مورد بازرسی از سوی کارشناسان این اداره واقع شد، ضمن آنکه وسایل بازی در این پارک هرسه ماه یکبار مورد بازبینی استاندارد قرار می گیرند.

وی گفت: وسیله بازی مذکور دارای گواهی استاندارد از مورخ 3/6/1392 تا 3/6/1393 می باشد و علاوه بر آن پارک ارم هم مدیر فنی و هم معاون فنی دارد که موظف هستند تست های لازم را بر روی دستگاه ها به انجام برسانند.

بیات افزود: طی بازرسی که از محل حادثه انجام شد مشخص شد براساس کارت های موجود تست های لازم سرموعد مقرر انجام شده و وسیله مذکور در هنگام حادثه استاندارد بوده است.

وی بیان کرد: بررسی صورت گرفته مشخص کرد یکی از شفت های محور اصلی دستگاه که حدود 9 سانتی متر قطر داشته است، دونیم شده و همین امر منجر به این حادثه شده است.

مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: قطعه آسیب دیده را برای بررسی بیشتر و آنالیز فرستاده ایم تا مشخص شود آیا حادثه در اثر کیفیت قطعه بوده یا سایر مواردی که از دید پنهان مانده است.

بیات افزود: قطعه مذکور از رده خارج شده تا بررسی های بیشتر روی آن صورت گیرد و نتیجه نهایی مشخص شود.

شب گذشته (جمعه شب) بروز نقص فنی در یکی از وسایل بازی پارک ارم منجر به مصدومیت شدید سه دختر جوان شد.

21 اردیبهشت 1393