h گرد وغبار شدید در کربلا+تصاویر - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

گرد وغبار شدید در کربلا+تصاویر,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,گرد وغبار شدید در کربلا+تصاویر,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,گرد وغبار شدید در کربلا+تصاویر

گرد وغبار شدید در کربلا+تصاویر

گرد وغبار شدید در کربلا+تصاویر

پایگاه خبری حج، باز هم فصل گرما در عراق فرا رسید و باید شاهد هجوم ریزگردهای شدید گرد و غبار باشیم که سلامت زائران را با تهدید جدی مواجه می‌کند؛ حجم این ریزگردها به اندازه‌ای است که نمای حرم مطهر امام حسین (ع) از دیده‌ها محو شده است. ماشاءالله رضایی، نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر در عراق از زائرانی که قصد عزیمت به سفر زیارتی عتبات را دارند می‌خواهد که با تهیه ماسک‌های تخم مرغی و کتانی از داروخانه‌های سطح شهر خود، حتما از ماسک برای پوشش بینی و دهان خود استفاده کنند.

گرد و غبار شدید در کربلا +تصاویر

وی با اشاره به این پدیده که چند سالی است به معضل کشورهای عراق، سوریه، عربستان و به طبع آن ایران تبدیل شده است، استفاده از ماسک را برای در امان ماندن از دست ذرات ریز معلق در هوا و به طبع آن دچار نشدن به بیماری‌های تنفسی به زائران توصیه می‌کند.

گرد و غبار شدید در کربلا +تصاویر

توصیه می‌شود که زائران برای اینکه خود را از اثرات سوء گرد و غبار حفظ کرده و اثرات نامطلوب این پدیده را بر سلامت خود به حداقل برسانند، در زمان وقوع این پدیده از محل استقرار خود خارج نشوند و یا زمان فعالیت خود را در هوای آزاد به حداقل ممکن برسانند.

گرد و غبار شدید در کربلا +تصاویر

زائران توجه داشته باشند که ماسک‌های کاغذی معمولی و دستمال نمی‌تواند جلوی ورود ذرات ریز گرد و غبار به سیستم تنفسی را بگیرد و تنها استفاده از ماسک‌های ویژه که برای این منظور طراحی شده است، پیشنهاد می‌شود.

20 اردیبهشت 1393