h ثروت خانواده هاشمی رفسنجانی چقدر است؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

ثروت خانواده هاشمی رفسنجانی چقدر است؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,ثروت خانواده هاشمی رفسنجانی چقدر است؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,ثروت خانواده هاشمی رفسنجانی چقدر است؟

ثروت خانواده هاشمی رفسنجانی چقدر است؟

ثروت خانواده هاشمی رفسنجانی چقدر است؟

شایعات اصلی پیرامون هاشمی رفسنجانی در مورد زندگی شخصی او، ثروت و زندگی فرزندانش است. بعد از پایان دوران ریاست جمهوری وی همراه شد با شایعه‌های فراوانی پیرامون زندگی شخصی هاشمی رفسنجانی. در مورد زندگی او کتاب‌ها و مقاله‌های فراوانی نوشته شد که معروف ترین آن نوشته اکبر گنجی به نام«عالیجناب سرخپوش» بود.

به گزارش ظهور12 ، نامه نیوز سال قبل در مطلبی به برخی شایعات پیرامون سیاست مداران معروف پرداخت و از جمله یکی از آنها اشاره به سبک زندگی هاشمی رفسنجانی بود !!

محمد هاشمی بهرمانی، برادر رئیس جمهور پیشین ایران، در مورد این شایعات می‌گوید:« به هر حال زندگی شخصی آیت الله هاشمی را آنهایی که می بینند، می دانند. آن روز که انقلاب شد، در خانه ای در دزاشیب بود که حدود 800 متر بود. الان در یک خانه اجاره ای زندگی می کنند که خیلی کمتر از آن است. در مورد فرزندان ایشان هم باید بگویم که هیچ یک از بچه ها کار اقتصادی به آن معنا جز ادامه کشاورزی ندارند؛ همان کشاورزی که ما در رفسنجان داشتیم. بخشی از زندگی را از آنجا و بخشی را هم از حقوق خودشان اداره می کنند.»

فاطمه هاشمی، دختر بزرگ آیت‌الله نیز اینگونه پاسخ این شایعات را می‌دهد:« اینها دروغ است. فائزه هنوز یک بار هم پایش به کانادا نرسیده است، می‏گویند اتوبان‏های کانادا مال فائزه است. اثبات کردن این حرف‏‌ها که کاری ندارد. چرا کسی به طور مستند اثبات نمی‏کند؟ما خیلی پولدارتر از این بودیم. پدر من حدود یکصد قواره زمین در سالاریه قم داشت و همه را داد به طلاب و نیازمندان. یک مقداری از آنها را هم به ما داد. وضع ما هم بد نیست، به هر حال همسر من دندانپزشک است و بقیه خانواده هم همه تحصیلکرده و دارای مشاغل خوب هستند»

در دهه 60 نیز هاشمی درگیر شایعاتی از جنس دیگر بود و طی‌ آن سال‌ها با رها شایعه ترور رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به گوش مردم می‌رسید. ترور شدن هاشمی رفسنجانی، خبری بود که مردم بارها آن را شنیده بودند. آیت‌الله در کتاب خاطرات سال 60 خود اینگونه این شایعه‌ها را روایت می‌کند:« شایعه‌ توطئه‌ سوء قصد به‌ جان‌ من‌ و سایر مسئولان‌ قوی‌ است‌ و به‌ همین‌ جهت‌محافظت‌شدیدتر است‌. ساعت‌ یازده‌ به‌ دانشگاه‌ رسیدم‌. فاتحه‌ برای‌ شهیدهاشمی‌ نژاد و شهدای‌ سانحه‌هواپیما هم‌ از طرف‌ امام‌ و مسئولان‌، قبل‌ از نمازدر دانشگاه‌ برگزار شد. خانم‌ کلاهدوز وفرزندان‌ خردسال‌ کلاهدوز و نامجو،برادر هاشمی‌ نژاد و [یحیی‌]رحیم‌ صفوی‌، فرمانده‌عملیات‌ سپاه‌ در خوزستان‌ و آقای‌ فلسفی‌ صحبت‌ کردند.»

19 اردیبهشت 1393