h 3چیز نمی‌گذارد بخوابم: ایران، ایران و ایران - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

3چیز نمی‌گذارد بخوابم: ایران، ایران و ایران ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,3چیز نمی‌گذارد بخوابم: ایران، ایران و ایران ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,3چیز نمی‌گذارد بخوابم: ایران، ایران و ایران

3چیز نمی‌گذارد بخوابم: ایران، ایران و ایران

هاوارد مک کئون رئیس جمهوریخواه کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه در سخنانی در موسسه هریتیج، با انتقاد از سیاست دفاعی و تنظیم بودجه دولت گفت این سیاست، از توانایی آمریکا برای پیروزی در نبرد و آمادگی کافی برای نبردهای احتمالی آینده کم می کند.

مک کئون در خصوص این که مذاکره برای تهیه پیش نویس یک توافق جامع هسته ای با ایران از نظر او و همکارانش چه اهمیتی دارد به صدای آمریکا گفت: «اوایل کار، ملاقاتی با ژنرال ماتیس رئیس فرماندهی مرکزی نظامی آمریکا داشتم که به من گفت سه چیز نمی گذارد که شب ها بخوابد: ایران، ایران، و ایران. بعدها، پس از بازنشستگی هم این نگرانی را تکرار کرد. این مساله ای است که نیاز به هشیاری دایمی ما دارد.» وی همچنین گفت کاهش توانایی دفاعی ، ضعیف شدن ما در عرصه بین الملل را به دنبال خواهد داشت.

وزیر دفاع آمریکا نیز نسبت به انزواطلبی ایالات متحده در صحنه بین الملل هشدار داده و می گوید تمایل به چنین حالتی برای پرهیز از درگیر شدن در مناقشات جهانی اشتباه خواهد بود.

چاک هیگل در نشستی در شیکاگو گفت پس از ۱۳ سال جنگ در عراق و افغانستان به رهبری ایالات متحده، آمریکایی ها روز به روز به درگیری های نظامی در جهان خارج بدبین تر می شوند، اما این «اشتباه خواهد بود که به مسئولیت های جهانی خود، به عنوان باری بر دوش، یا اقدامی خیرخواهانه نگاه کنیم.»

بر اساس گزارش صدای آمریکا، هیگل گفت، پرهیز از درگیر شدن در امور جهانی، گران تمام خواهد شد و افزود «تاریخ به ما می آموزد که درونگرا شدن، ما را از مسائل جهانی مصون نمی سازد؛ فقط ما را ناچار می کند که بعدا بیشتر درگیر شویم – با هزینه های انسانی و مالی بیشتر، و اغلب بر اساس شرایط دیگران.»

وزیر دفاع آمریکا گفت تروریست ها و یاغی ها از صفحه روزگار محو نمی شوند و این یکی از دلایلی است که ایالات متحده آمریکا باید برای تقویت نیروهای عملیاتی ویژه اش، بیشتر هزینه کند. منبع: تسنیم

18 اردیبهشت 1393