h دو خودرو جدید در ایران خودرو+عکس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دو خودرو جدید در ایران خودرو+عکس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دو خودرو جدید در ایران خودرو+عکس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دو خودرو جدید در ایران خودرو+عکس

دو خودرو جدید در ایران خودرو+عکس

دو خودرو جدید در ایران خودرو+عکس
به گزارش مشرق، پژو 2008 که یک خودروی شاسی بلند است حدود 3 سال پیش به بازارهای دنیا عرضه شده است.
مشخصات محصولات جدید پژو در ایران + برآورد قیمت
قرار است این خودرو با سرمایه‌گذاری مشترک پژو و ایران خودرو در شرکت ایران خودرو تولید شود که برای این کار نیاز به ایجاد خط مونتاژ جدید در شرکت ایران خودرو است. پژو 301 نیز به عنوان یکی دیگر از محصولات جدید شرکت پژو در ایران تولید خواهد شد که این خودرو حدود 2 سال است در بازار چین عرضه می‌شود. این محصول با مشارکت شرکت پژو و دانگ‌فنگ چین در این کشور تولید و عرضه می‌شود.
مشخصات محصولات جدید پژو در ایران + برآورد قیمت
برای تولید این خودرو در ایران نیاز به ایجاد خط مونتاژ و سالن رنگ جدید نیست و امکان استفاده از سالن‌های موجود برای تولید آن وجود دارد ولی قالب‌های خودرو باید تولید شوند. در حال حاضر پژو 2008 در بازارهای جهانی حدود 18 هزار دلار و پژو 301 حدود 15 هزار دلار عرضه می‌شود. طبق برآوردها قیمت پژو 301 در ایران بالای 60 میلیون تومان و قیمت پژو 2008 نیز بالای 90 میلیون تومان خواهد بود. ماکسیم پیکا مدیرعامل شرکت پژو اوایل هفته جاری در بازدید از شرکت ایران خودرو در مورد زمینه‌های جدید همکاری این دو شرکت خودروساز مذاکراتی را با یکه‌زارع مدیرعامل ایران خودرو انجام داد که بر این اساس قرار است شرکت پژو برای تولید دو محصول در ایران سرمایه‌گذاری کند.
منبع: فارس
17 اردیبهشت 1393