h قرضاوی از قطر می رود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

قرضاوی از قطر می رود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,قرضاوی از قطر می رود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,قرضاوی از قطر می رود

قرضاوی از قطر می رود

«فلسطین الیوم» نوشت: منابع الجزایری اعلام کردند که احتمالا الجزایر در مقام میانجیگر حل بحران در روابط کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس با پیشنهاد عربستان، امارات و بحرین برای میزبانی از «یوسف قرضاوی» موافقت کند.

تلاش‌ها برای عادی‌سازی روابط بین قطر از یک سو و عربستان و امارات از سوی دیگر که الجزایر هم برای آن ایفای نقش می کند مرحله حساسی را پشت سر می‌گذارد.

از جمله طرح‌های مطرح این است که قطر در نهایت یوسف قرضاوی را از خاک خود بیرون کند و یک کشور عربی میزبان وی شود. روزنامه الخبر آنلاین الجزایر به نقل از یک منبع آگاه نوشت: نام کشور الجزایر به عنوان مکانی مناسب برای اقامت یوسف قرضاوی مطرح می‌شود و سفر «رمطان لعمامره»، وزیر خارجه الجزایر به عربستان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری اخیر کشورش و دیدارهای متعدد وی با مقاماتی از کشورهای حوزه خلیج فارس و سفرای خارجی در الجزایر در راستای این طرح بوده است.

این منبع که نامش فاش نشده است، افزود: میانجیگری الجزایر با شرط سه کشور عربستان، امارات و بحرین به منظور برگرداندن روابط با قطر به سطح قبلی خود، همراه شده است و آن شرط مهاجرت شیخ یوسف قرضاوی از قطر است.

به گفته این منبع، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به الجزایر پیشنهاد استقبال از قرضاوی را داده‌اند و لعمامره نیز این پیشنهاد را به «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس جمهور الجزایر ابلاغ کرده است، اما تاکنون موضع بوتفلیقه در این خصوص اعلام نشده است. منبع: فارس

15 اردیبهشت 1393