h جایگزینی کارت سهمیا به جای یارانه نقدی فکر خوبیست - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

جایگزینی کارت سهمیا به جای یارانه نقدی فکر خوبیست,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,جایگزینی کارت سهمیا به جای یارانه نقدی فکر خوبیست,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,جایگزینی کارت سهمیا به جای یارانه نقدی فکر خوبیست

جایگزینی کارت سهمیا به جای یارانه نقدی فکر خوبیست

به گزارش ظهور12 ، جعفر قادری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در ارتباط با برنامه دولت مبنی بر حذف یارانه نقدی و جایگزین کردن کارت اعتباری انرژی ، اظهار داشت: دولت برای حذف یارانه نقدی و جایگزین کردن کارت سهمیا نیازی به مجوز مجلس ندارد.

وی با بیان اینکه طرح توزیع کارت اعتباری انرژی نیازمند چکش کاری است، گفت: دولت البته درباره این طرح هیچ توضیحی به مجلس نداده است و ما از گوشه و کنار با خبر شده بودیم که چنین طرحی در دولت مطرح است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه حذف پرداخت یارانه نقدی را دارای فواید بسیار دانست و ادامه داد: اگر یارانه نقدی حذف و منابع آن در کارت‌های اعتباری انرژی قرار گیرد، مطالبات معوق شرکت‌های آب، برق و گاز نیز پرداخت می شود.

قادری با بیان اینکه میزان شارژ کارت‌های اعتباری انرژی احتمالاً معادل یارانه نقدی خواهد بود، تصریح کرد: دولت می تواند علاوه بر پرداخت‌های انرژی با حذف یارانه نقدی امکانی فراهم کند که مردم کالاهای مورد نیاز خود را نیز بدون پرداخت وجه و از طریق این کارت‌ها از فروشگاه ها تامین کنند.

به گزارش تسنیم، مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت صبح امروز از تهیه طرحی برای جایگزینی یارانه نقدی خبر می دهد که براساس آن، کارت اعتباری انرژی با عنوان «سهمیا» با قابلیت فروش سهمیه های سوخت به خانوارها داده می شود.

14 اردیبهشت 1393