h شهادت 10 زائر حرم امام هادی (ع) در حمله افراد ناشناس - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

شهادت 10 زائر حرم امام هادی (ع) در حمله افراد ناشناس,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,شهادت 10 زائر حرم امام هادی (ع) در حمله افراد ناشناس,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,شهادت 10 زائر حرم امام هادی (ع) در حمله افراد ناشناس

شهادت 10 زائر حرم امام هادی (ع) در حمله افراد ناشناس

به گزارش خبرگزاری فارس، پلیس عراق اعلام کرد دستکم 10 نفر از زائرانی که برای زیارت حرم امام هادی (ع) راهی سامرا بودند، در حملات جداگانه به شهادت رسیده‌اند. در جریان این حملات 29 تن نیز زخمی شده‌اند.

یک منبع در پلیس عراق به خبرگزاری شینهوا گفته است که در جریان یکی از این حملات، افراد ناشناس به روی کاروان زائران در شهر «بلد» واقع در 80 کیلومتری شمال بغداد آتش گشوده‌اند. بر اثر این حادثه 8 تن از زوار شهید و 15 نفر هم زخمی شده‌اند.

همچنین در حادثه‌ای دیگر افراد ناشناس مسیر کاروانی را که در حال عبور از پلی در شهر بلد بوده، سد و اقدام به تیراندازی کرده‌اند. در این حادثه هم یک تن شهید و 5 نفر هم مجروح شده‌اند. به گفته پلیس عراق، در دیگر حملاتی هم که در منطقه «سامرا» رخ داده، یک نفر شهید و 9 تن هم زخمی شده‌اند.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که میلیون‌ها زائر به مناسبت روز سوم رجب و برای شرکت در مراسم شهادت امام هادی (ع) عازم سامرا شده‌اند.

14 اردیبهشت 1393