h تکذیب عدم‌صدور ویزا برای حجاج بالای 60 - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

تکذیب عدم‌صدور ویزا برای حجاج بالای 60 ,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,تکذیب عدم‌صدور ویزا برای حجاج بالای 60 ,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,تکذیب عدم‌صدور ویزا برای حجاج بالای 60

تکذیب عدم‌صدور ویزا برای حجاج بالای 60

سعید اوحدی عصر جمعه اظهار داشت: تا به امروز هیچ موردی از ابتلای زائران کشورهای اسلامی به ویروس کرونا در عمره مفرده مشاهده نشده است.

رییس سازمان حج و زیارت اضافه کرد: ویروس کرونا بیش تر در منطقه شرقی عربستان سعودی مانند شهرهای دمام و ریاض شایع است و در یک ماه اخیر نیز مواردی در شهر جده مشاهده شده است.

اوحدی ضمن تکذیب خبر یاد شده گفت : وزیر بهداشت عربستان سعودی گفته است که توصیه می شود در صورت عدم کنترل این موضوع، زائران بالای 60 سال عازم حج نشوند.

رییس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: در حال حاضر برای تمامی زائران ویزا صادر می شود و تاکنون نیز هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به ویروس کرونا در بین زائران ایرانی در عمره مفرده مشاهده نشده است.

اوحدی افزود: همچنین با هماهنگی سازمان حج و زیارت اوایل هفته آینده هیاتی متشکل واحد بیماری های واگیردار وزارت بهداشت به عربستانی سعودی اعزام می شوند و هم اکنون نیز ریس مرکز پزشکی حج و زیارت در عربستان سعودی مستقر است.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: طبق اعلام رییس مرکز پزشکی حج و زیارت تا به این لحظه هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به ویروس کرونا در بین زائران ایرانی در مکه و مدینه مشاهده نشده و شرای عادی است.

وی گفت: البته به زائران ایرانی توصیه می شود نکات بهداشتی را رعایت کرده و تا حد امکان از حضور در محل تجمعات پرهیز کنند. منبع: خبرگزاری ایرنا

13 اردیبهشت 1393