h روحانی به ترکیه می رود - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

روحانی به ترکیه می رود,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,روحانی به ترکیه می رود,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,روحانی به ترکیه می رود

روحانی به ترکیه می رود

ابراهیم رحیم‌پور در بازدید سفرای کشورهای آسیایی از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان با بیان اینکه هدف از این بازدید آشنایی با یکی از مناطقی که در قلب ایران قرار گرفته و مشارکت در کارهای اقتصادی و ترانزیتی است، اظهار کرد: دیپلمات‌ها می‌دانند که چه تحولی در مسائل حکومتی ایجاد شده و علاقه زیادی به مشارکت با دیگر کشور‌ها و روابط بین المللی دارند.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه رفت و آمدهای زیادی با کشورهای این منطقه از دنیا با ایران و این کشور‌ها وجود دارد، افزود: برنامه‌های زیادی در ماههای اخیر برای روابط با کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه داریم.

وی تصریح کرد: این کشور‌ها همگی بجز ایتالیا برای منطقه جنوب شرق آسیا هستند که نزدیک به 70 درصد معاملات اقتصادی این منطقه با ایران است.

رحیم‌پور با اعلام این خبر که در دو هفته آینده میزبان سفیر پاکستان هستیم، گفت: در یک ماه آینده هم دکتر روحانی ریاست جمهوری کشورمان به ترکیه سفر می‌کند.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به اینکه در 4 ماه آینده روحانی 4 سفر به کشورهای این منطقه دارد، بیان کرد: این رفت و آمد‌ها سه برابر نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته افزایش یافته است.

رحیم‌پور با اشاره به شعار سال با عنوان فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی، فرهنگ را زیر بنای انقلاب برشمرد و خاطرنشان کرد: اقتصاد وجه دیگر نیازهای انسان و بشر بوده که در سالهای گذشته با دخالتهای بی‌جا قسمتی از روزی این مردم سد شده است.

معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه ویژگی مهم منطقه اقتصادی سلفچگان را قرار داشتن در قلب استان و نزدیکی به چندین استان مهم ایران عنوان کرد و افزود: تزانزیت این منطقه ویژگی و اهمیت مهمی است همچنین این منطقه از جهت توریسم مذهبی اهمیت خاصی دارد.

رحیم‌پور با تاکید براینکه هدف دولت تامین معیشت و رفاه مردم ایران است به روند مذاکرات اشاره کرد و گفت: مذاکرات هسته‌ای در مسیر احقاق حقوق ملت است و امیدواریم تا بتوانیم در آینده‌ای نزدیک روابط خود را با کشورهای منطقه توسعه و قوت ببخشیم. منبع: تسنیم

12 اردیبهشت 1393