h حمله علی جنتی به یک مستند ساده تاریخی(من روحانی هستم) - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

حمله علی جنتی به یک مستند ساده تاریخی(من روحانی هستم),ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,حمله علی جنتی به یک مستند ساده تاریخی(من روحانی هستم),مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,حمله علی جنتی به یک مستند ساده تاریخی(من روحانی هستم)

حمله علی جنتی به یک مستند ساده تاریخی(من روحانی هستم)

به گزارش ظهور12 به نقل از واحد مرکزی خبر، علی جنتی در محل برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درخصوص عرضه مستند «من روحانی هستم» در مجامع عمومی گفت: آنچه که به صورت سی دی و در اینترنت با عنوان «من روحانی هستم» عرضه می شود توهین آشکار به شخصیت بارز و برجسته دکتر روحانی است.

وی افزود: سابقه فعالیت های آقای روحانی از سال1340روشن و شفاف و وی در همه صحنه های انقلاب و دفاع مقدس نقش موثر داشته و این اتهامات نارواست.

جنتی افزود: ممیزی، قانون شورای عالی انقلاب فرهنگی است و ما نیز از طریق ناظران شورای عالی انقلاب فرهنگی آ ن را اجرا می کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ممیزی کتاب گفت: طبق آنچه که رییس جمهور گفته است وجدان عمومی بهترین داور است.

وی درباره برپایی نمایشگاه در مصلی گفت: اینجا نمایشگاه نیست بلکه جای نماز و عبادت است حتی محل نمایشگاه بین المللی که سالیان گذشته بیشتر نمایشگاه ها در آن برگزار می شد مکان مناسبی برای برپایی نمایشگاه کتاب نیست و ما باید به فکر محل دائمی برای برپایی نمایشگاه کتاب باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به این که «شهر آفتاب» با ظرفیت بالا و ساختمان های مخصوص برای نمایشگاه کتاب در نظر گرفته شده است گفت: با احداث چنین نمایشگاهی مشکلات و ایرادات نمایشگاه کنونی برطرف خواهد شد و اکنون با اضطرار در این مکان نمایشگاه را برپا کرده ایم.

جنتی همچنین با اذعان به نواقص نمایشگاه کنونی گفت: برای این که بر پایی نمایشگاه ادامه پیدا کند به هر قیمتی حاضر شدیم در مصلا برگزار شود و امیدواریم با همکاری نمایشگاه بین المللی و شهرداری و همچنین ناشران و اصناف مربوط این نمایشگاه به صورت آبرومند در سال های آینده در خدمت مردم باشد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره این که سالانه چقدر هزینه کتاب می شود؟؛ فقط به پاسخ «خیلی» اکتفا کرد.

12 اردیبهشت 1393