h 12میلیون عراقی در انتخابات شرکت کردند - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

12میلیون عراقی در انتخابات شرکت کردند,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,12میلیون عراقی در انتخابات شرکت کردند,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,12میلیون عراقی در انتخابات شرکت کردند

12میلیون عراقی در انتخابات شرکت کردند

رسانه‌های عراقی نوشت: کمیساریای عالی و مستقل انتخابات عراق اعلام کرد که نتایج نهایی انتخابات پارلمانی این کشور؛ طی یک ماه آینده اعلام خواهد شد.

«مقداد الشریفی» رئیس دایره انتخابات عراق طی یک کنفرانس خبری گفت: نتایج نهایی این انتخابات بین 20 تا 30 روز آینده اعلام خواهد شد و اعلام نتایج به تعداد شکایات ارائه شده به کمیساریا مربوط است و اگر تعداد این شکایات زیاد باشد، اعلام نتایج نیز دیرتر اعلام خواهد شد.

وی دیروز همچنین درصد مشارکت مردمی در این انتخابات را بین 60 تا 70 درصد اعلام کرد و گفت که از 20 میلیون و 432 هزار و 499 واجد شرایط در مرحله پایانی انتخابات، 12 میلیون و 101 هزار و 965 نفر رای داده‌اند.

خرین مرحله سومین انتخابات پارلمانی عراق پس از سقوط رژیم بعث، از ساعات اولیه روز چهارشنبه شروع و با مشارکت تقریبا گسترده مردم ادامه یافت، ونهایتا در ساعت 18:00 (19:30 به وقت تهران) پایان یافت و بلافاصله روند شمارش آرا آغاز شد.

مرحله نخست این انتخابات از روز یکشنبه گذشته آغاز شده بود و تا دوشنبه ادامه داشت و عراقی‌های ساکن 19 کشور جهان آراء خود را به صندوق ریختند.

دوشنبه هشتم اردیبهشت، مرحله دوم و ویژه انتخابات پارلمانی عراق در سراسر این کشور برگزار شد و در آن نیروهای امنیتی و کارمندان وزارت بهداشت، زندانیان و بیماران بستری در بیمارستان‌ها آراء خود را به صندوق‌های رای انداختند.

سه‌شنبه گذشته روز آماده باش نیروهای امنیتی عراق برای حمایت از مراکز رای‌گیری و شرکت‌کنندگان در انتخابات بود.

فرماندهی عملیات بغداد در ارتش عراق، تمام ورودی‌ها و خروجی‌های پایتخت را از عصر روز سه‌شنبه بست و تمام 6 فرودگاه این کشور از نیمه‌های سه‌شنبه شب تا عصر روز چهارشنبه تعطیل اعلام شد.

11 اردیبهشت 1393