h عمه رهبر کره شمالی در یک مستند دیده شد! - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

عمه رهبر کره شمالی در یک مستند دیده شد!,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,عمه رهبر کره شمالی در یک مستند دیده شد!,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,عمه رهبر کره شمالی در یک مستند دیده شد!

عمه رهبر کره شمالی در یک مستند دیده شد!

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از یونهاپ، عمه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در یک فیلم مستند ظاهر شده است.

براساس این گزارش، تلویزیون دولتی کره شمالی روز سه شنبه مستندی پخش کرد که «کیم کیونگ هوی» عمه رهبر کره شمالی را همراه با کیم جونگ اون در یک استادیوم نشان می‌داد.

این مستند اولین بار 11 فوریه پخش شده است و تلویزیون کره شمالی برخلاف موارد مشابه اقدام به حذف تصاویر عمه رهبر کره شمالی نکرده است.

در روز 20 آوریل نیز تلویزیون کره شمالی تصویری از کیم کیونگ هوی همراه با برادر بزرگرش؛ رهبر سابق کره شمالی، منتشر کرد که در حال بازدید از یک کارخانه بودند.

این گزارش افزود: پخش دوباره تصاویر عمه رهبر کره شمالی نشان دهنده ادامه حضور وی در عرصه سیاسی حکومت کره شمالی است.

تلویزیون و رسانه‌های کره شمالی معمولا افرادی که حکومت از صحنه سیاسی خارج می‌کند را از تصاویر و عکسها حذف می‌کند. این مساله در مورد شوهر عمه رهبر کره شمالی بعد از اعدام اتفاق افتاد.

این درحالیست که پس از اعدام جانگ سونگ تائک شوهر عمه رهبر کره شمالی اخبار متناقضی از وی در رسانه‌های جهان منتشر شد.

سونگ تائک، شوهر عمه رهبر کره شمالی یکی از چهره‌های اصلی امور اقتصادی در این کشور بود و بطور مرتب مذاکرات با چین، نزدیکترین متحد پیونگ یانگ را برعهده داشت.

او در یک دادگاه به جرم تلاش برای براندازی حکومت خائن شناخته شده و پس از آن حکم اعدام او به اجرا گذاشته شد.

از برکناری و اعدام شوهر عمه رهبر کره شمالی، به عنوان مهم‌ترین اتفاق سیاسی در کره شمالی پس از به قدرت رسیدن کیم جونگ اون، یاد شده است.

10 اردیبهشت 1393