h دلیل توقف سفر به عتبات - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

دلیل توقف سفر به عتبات,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,دلیل توقف سفر به عتبات,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,دلیل توقف سفر به عتبات

دلیل توقف سفر به عتبات

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت از توقف و تغییر در اعزام‌های زمینی و هوایی زائران ایرانی به عتبات عالیات در روزهای برگزاری انتخابات عراق، خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «محسن نظافتی» گفت: بر اساس اعلام مسؤولان عراقی، مرزهای هوایی این کشور از ساعت 24 دیشب (دوشنبه هشتم اردیبهشت‌ماه) تا ساعت 18 چهارشنبه، دهم اردیبهشت‌ماه بسته می‌شود و هیچ پروازی به مقصد فرودگاه‌های نجف و بغداد صورت نمی‌گیرد.

وی افزود: بر اساس این اعلام، ورود زائران به خاک عراق از طریق مرزهای زمینی در روزهای دهم و یازدهم اردیبهشت‌ماه ممنوع است و از این رو اعزام‌های زمینی زائران ایرانی به عتبات در این ایام متوقف می‌شود.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، زائران ایرانی مستقر در عراق شامل کاروان‌های هوایی و زمینی اعزامی به عتبات، در این فاصله‌ی زمانی از طریق مرزهای زمینی به کشور بازگردانده می‌شوند و ترتیبی اتخاذ شده است تا زائران کاروان‌های هوایی اعزامی از مسیر مرزهای شلمچه و چزابه به کشور وارد شده و سپس از طریق فرودگاه اهواز به استان‌های محل اقامت خود انتقال داده شوند.

نظافتی همچنین گفت: جدول اعزام زائرانی که در فاصله‌ی زمانی فوق‌الذکر سفرشان لغو شده، درحال برنامه‌ریزی است و متعاقباً از طریق اداره‌های حج و زیارت استان‌ها به اطلاع کارگزاران زیارتی خواهد رسید.

براساس اعلام سازمان حج و زیارت، پس از ایام برگزاری انتخابات عراق، اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات به روال عادی خود بازمی‌گردد. سومین مرحله‌ انتخابات مجلس عراق در روز چهارشنبه‌ی هفته جاری در این کشور برگزار می‌شود.

10 اردیبهشت 1393