h سرمربی تیم ملی آذربایجان،علی دایی می شود؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

سرمربی تیم ملی آذربایجان،علی دایی می شود؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,سرمربی تیم ملی آذربایجان،علی دایی می شود؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,سرمربی تیم ملی آذربایجان،علی دایی می شود؟

سرمربی تیم ملی آذربایجان،علی دایی می شود؟

با توجه به آمدن مدیری از جنس سپاهان و همچنین با توجه به زاویه هایی که دایی با وزارت ورزش پیدا کرد و صحبت های تندی را نیز علیه امیررضا خادم انجام داد بعید بود که مدیر منتخب وزارت، تصمیم به ابقای «شهریار» بگیرد اما در کمال تعجب رحیمی در همان اولین روز اعلام نامش به عنوان مدیرعامل جدید سرخپوشان، صراحتا از ادامه همکاری با آقای گل جهان گفت و صحبت هایی را مطرح کرد که نشان از رابطه نزدیک این دو می داد.

رحیمی در گفت و گو با رسانه ها مدعی شد اگر او بخواهد، دایی با پرسپولیس سفید امضا می کند و به طور قطع «شهریار» در لیگ قهرمانان آسیا نیز سرمربی سرخپوشان خواهد بود.

از آنجایی که سرمربی پرسپولیس قرارداد 3 ساله ای را در زمان مدیریت محمد رویانیان با این باشگاه امضا کرد و همچنین توانست پرسپولیس را پس از چند سال حسرت هواداران، آسیایی کند، تمایل قلبی داشت که بر سر تیم محبوبش باقی بماند. شدت این علاقه زمانی پررنگ تر می شود که تقابل شدید دایی و پروین منجر به رفتن «سلطان» از این تیم شد اما «شهریار» جای خود را حفظ کرد.

حتی گفته می شد دایی با استفاده از نفوذ خود، موجبات خروج پروین از باشگاه را فراهم کرد تا مدیری به باشگاه بیاید که تفکراتش با او همخوانی داشته باشد.

با این وجود خبرهای عجیبی هم شنیده می شود. یکی از دوستان نزدیک علی دایی از صحبت های خصوصی خود با سرمربی سرخپوشان پرده برداشته و مدعی شده که «شهریار» تحت هیچ شرایطی قصد ندارد در پرسپولیس بماند.

این فرد حتی مقصد دایی را هم فاش کرده و گفته که او قرار است جانشین برتی فوگتس، سرمربی سرشناس آلمانی تیم ملی آذربایجان شود.

بنا بر ادعای این شخص، سرمربی سابق تیم ملی عنوان کرده اگر شرایط حضور در تیم ملی آذربایجان فراهم نشود دوست دارد به سایپا برگردد. تیمی که موفق شد آن را قهرمان لیگ برتر کند و خاطرات خوشی از حضور در کرج دارد. به نظر می رسد دایی از حاشیه های تمام نشدنی و فشار بالای باشگاه پرسپولیس خسته شده و قصد دارد مدتی را در آرامش سپری کند.

هر چند دایی هنوز هیچ صحبتی درباره رفتن نکرده و تمام تلاش خود را نیز برای حفظ بازیکنان تاثیرگذار تیمش انجام داده است. حتی شنیده می شود سرمربی پرسپولیس، لیست خرید خود برای فصل بعد را به مسئولان باشگاه تحویل داده است. این بدان معنی است که دایی قصد دارد تیمی را که نایب قهرمان لیگ سیزدهم کرده، در لیگ قهرمانان آسیا نیز همراهی کند و طبق برنامه 3 ساله ای که وعده داده در لیگ برتر نیز با پرسپولیس قهرمان شود.

موضوع دیگری که ماندن علی دایی را تقویت می کند، حل قریب الوقوع مشکلات مالی این تیم است. به نظر می رسد پیدا شدن اسپانسرهای میلیاردی برای پرداخت بدهی ها و اضافه شدن چند مدیر اقتصادی به هیات مدیره، در آینده ای نزدیک آرامش را به تیم سرخپوش پایتخت برمی گرداند. در این صورت بعید است که دایی تیم دیگری را به پرسپولیس ترجیح دهد.

10 اردیبهشت 1393