h اظهارات ضد ایرانی یک مقام سعودی در کنفرانس امنیتی بحرین - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

اظهارات ضد ایرانی یک مقام سعودی در کنفرانس امنیتی بحرین,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,اظهارات ضد ایرانی یک مقام سعودی در کنفرانس امنیتی بحرین,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,اظهارات ضد ایرانی یک مقام سعودی در کنفرانس امنیتی بحرین

اظهارات ضد ایرانی یک مقام سعودی در کنفرانس امنیتی بحرین

وزیر پیشین اطلاعات عربستان سعودی با ابراز ادعاهای بی‌اساس، ایران را تهدیدی برای کشورهای حوزه خلیج‌فارس خوانده و از آنها خواست که دانش هسته‌ای خود را ارتقا بخشند تا بدین شکل بتوانند با تهدید ایران مقابله کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی گلف نیوز، ترکی الفیصل وزیر پیشین اطلاعات عربستان سعودی در اظهاراتی خصمانه، گفت: کشورهای حوزه خلیج‌فارس نیاز دارند که به دانش هسته‌ای دست یابند تا به این شکل بتوانند در برابر تهدید ایران توازن ایجاد کنند.

وی که در کنفرانس امنیتی در منامه پایتخت بحرین صحبت می‌کرد، گفت: کشورهای حوزه خلیج‌فارس باید خود را در برابر هرگونه نتیجه احتمالی از مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 آماده کنند.

وزیر پیشین اطلاعات عربستان سعودی افزود: ما هیچ خصومتی با ایران نداشته و نمی‌خواهیم به مردم این کشور که همسایگان مسلمان‌مان هستند آسیب برسانیم.

الفیصل گفت: اما برای تامین امنیت منطقه‌ای نیاز داریم که بتوانیم یک توازن واقعی در برابر تهدیدات موجود ایجاد کنیم. در همین راستا می‌توانیم دانش هسته‌ای خود را ارتقا بخشیم و یا خود را آماده هرگونه احتمالی از مساله هسته‌ای ایران کنیم. هرگونه نقض این توازن این اجازه را خواهد داد که ایران به ما آسیب برساند.

این شاهزاده عربستانی با ابراز نگرانی از برنامه هسته‌ای ایران، آن را خطری برای کشورهای حوزه خلیج‌فارس دانست.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، گفت: ما همچنان امیدوار هستیم که مذاکرات پیش‌روی ایران و شش کشور جهان به نتیجه‌ای دست یابد که بر اساس آن با ضمانت‌های واقعی برنامه هسته‌ای ایران متوقف شود تا زمان حصول این نتیجه ما باید مواظب باشیم.

وزیر پیشین اطلاعات عربستان سعودی در ادامه تهران را متهم به ایجاد ناآرامی در میان جوامع شیعه در عربستان سعودی، بحرین و یمن کرد در حالی که ایران بارها این اتهامات را رد کرده است.

5 اردیبهشت 1393