h چند نفر در سایت بیمه سلامت bimesalamat.ir تاکنون ثبت نام کرده اند؟ - ظهور 12

پایگاه خبری و تحلیلی ظهور 12

چند نفر در سایت بیمه سلامت bimesalamat.ir تاکنون ثبت نام کرده اند؟,ظهور 12,پایگاه خبری تحلیلی سیاسی,چند نفر در سایت بیمه سلامت bimesalamat.ir تاکنون ثبت نام کرده اند؟,مذهبی,اجتماعی,فرهنگی,اقتصادی,چند نفر در سایت بیمه سلامت bimesalamat.ir تاکنون ثبت نام کرده اند؟

چند نفر در سایت بیمه سلامت bimesalamat.ir تاکنون ثبت نام کرده اند؟

به گزارش ظهور12 ، مهدی میرشاه ولد در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص آمار تعداد افرادی که برای استفاده از خدمات بیمه سلامت همگانی در سایت مربوطه ثبت‌نام کردند، اظهار داشت: تا ساعتی پیش تعداد یک میلیون و 500 هزار نفر در سایت www.bimesalamat.ir که به منظور ثبت‌نام افراد فاقد بیمه راه‌اندازی شده، ثبت‌نام کردند.

مدیر‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ایران درباره هزینه ثبت‌نام بیمه سلامت همگانی نیز عنوان کرد: ثبت‌نام در سامانه به صورت کاملاً رایگان است، البته توصیه ما به افرادی که اینترنت شخصی در منزل ندارند، این است که حتماً به مراکز IT دارای مجوز یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند، البته وزارت کشور تعرفه کارمزد 2 هزار تومانی برای ثبت‌نام هر خانوار مشخص کرده است که این هزینه ارتباطی با حق ثبت‌نام ندارد.

وی افزود: فرد پس از ورود به سامانه اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، کد ملی، جنسیت، تاریخ تولد، ‌وضعیت تاهل، موقعیت جغرافیایی استان یا شهر محل اقامت خود را ثبت می‌کند، پس از آن پنجره‌ای باز می‌شود که فهرست دفاتر پیشخوان دولت و یا نمایندگی‌های سازمان بیمه سلامت در آن قرار دارد. بر این اساس فرد می‌تواند نزدیک‌ترین دفتر پیشخوان دولت را انتخاب کند و با ثبت شماره تلفن همراه و ثابت، ثبت‌نام اولیه‌اش تکمیل می‌شود.

میرشاه ولد تأکید کرد: سرپرستان خانوار می‌توانند افراد تحت تکفل خود را نیز در همان مرحله اول ثبت‌نام کنند.

سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی با بیان اینکه با کانون دفاتر پیشخوان دولت برای ثبت‌نام بیمه سلامت همگانی هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌ایم، گفت: 7 هزار دفتر پیشخوان دولت در سراسر کشور آماده ثبت‌نام از مردم هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به محض ثبت‌نام مراحل استعلام اطلاعات آغاز می‌شود و پیش‌بینی ما این است که بتوانیم اطلاعات وارد شده را ظرف یک ماه بررسی کنیم. پس از آن برای متقاضیان پیامکی ارسال می‌شود که می‌توانند بر اساس آن برای دریافت دفترچه‌های خود به مراکز تعیین شده مراجعه کنند.

5 اردیبهشت 1393